Strona główna Iłów Otwarta po remoncie

Otwarta po remoncie

794
0
PODZIEL SIĘ

Dzięki wsparciu z budżetu Województwa Mazowieckiego oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych wykonane zostały trzy odcinki drogowe – dwa w Giżyczkach i jeden w Henrykowie.

Po tygodniach prac 2 listopada odbyło się uroczyste oddanie do użytku tych dróg gminnych. Na symbolicznym przecięciu wstęgi był obecny Roman Kujawa, wójt gminy Iłów, radni, przedstawiciele wykonawcy oraz mieszkańcy wsi.

Bożena Rolewska – sołtys wsi Giżyczki, dziękowała wszystkim zaangażowanym w budowę dróg i życzyła użytkownikom bezpiecznej jazdy. Jak wspomniała, droga ta była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. O przebudowę nowo oddanych odcinków dróg od dawna zabiegali mieszkańcy, zarówno Giżyczek, jak i Henrykowa wspierani działaniami swych sołtysów. Zadanie musiało jednak poczekać na realizację, gdyż z budową dróg lokalnych wiążą się długotrwałe starania władz gminy o pozyskanie środków zewnętrznych.

Zdobyliśmy bardzo duże dofinansowanie. Na wszystkie trzy odcinki to 80 procent dotacji. Sami z własnych pieniędzy nie dalibyśmy rady wykonać tych remontów – mówi Przemysław Nowacki, sekretarz gminy Iłów.

Gmina musiałaby wyłożyć prawie 2,4 mln złotych na te inwestycje. Dzięki dotacjom koszt inwestycji (w sumie prawie 3 km dróg) okazał się dużo mniejszy.

Na koniec ksiądz Rafał Banasiak, proboszcz parafii Giżyce, dokonał poświęcenia wyremontowanych odcinków dróg i pomodlił  się o bezpieczeństwo mieszkańców, którzy będą nimi jeździć.

BN

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrace na drogach
Następny artykułMuzycznie na Niepodległość