Strona główna Edukacja O mój rozmarynie

O mój rozmarynie

801
0
PODZIEL SIĘ

Z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny Starostwo Powiatowe w Sochaczewie wystąpiło z inicjatywą organizacji imprez i konkursów dla uczniów szkół znajdujących się na jego terenie, w ramach wychowania patriotycznego i obywatelskiego młodego pokolenia.

Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie stał się pomysłodawcą i organizatorem konkursu gastronomicznego „O mój rozmarynie, rozwijaj się”. Patronat nad nim objęła Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, która też w znacznym stopniu wsparła konkurs finansowo. Sponsorem głównym konkursu została firma MFO S.A. Producent Profili Stalowych z siedzibą w Kożuszkach Parcel.

25 października do rywalizacji stanęło sześć uczniowskich zespołów ze szkół gastronomicznych: z Łowicza, Ożarowa Mazowieckiego i Sochaczewa. W czasie 150 minut przygotowali zestawy konkursowe składające się z dania zasadniczego oraz deseru.

Efekty ponad dwugodzinnej pracy oceniali jurorzy degustacyjni, wśród których znaleźli się m.in. wicestarosta Tadeusz Głuchowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji Urszula Opasiak, dyrektor ZS im J.Iwaszkiewicza Hanna Bonecka oraz przedstawiciel sponsora głównego – Michał Korsak.

W kategorii „Najlepszego nawiązania do tematyki konkursu” zwyciężyły Dominika Druzicka i Natalia Karwacka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tony Halika z Ożarowa Mazowieckiego, które podały karkówkę po staropolsku z cybrykami ze staropolską surówką oraz ciasteczka jabłkowe.

Eklery z rozmarynową chmurką, czyli „Najlepszy deser” według jurorów, sporządzili Aleksandra Hołoś i Daniel Nosarzewski z Zespołu Szkół im. J.Iwaszkiewicza w Sochaczewie.

„Najlepszą prezentację dania głównego” przygotowały Marta Burzyńska i Ewelina Marciniak z Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 r. w Sochaczewie, zadziwiając jurorów kunsztownym podaniem polędwiczki z rozmarynem oraz tajemniczego przysmaku lasu.

Dorota Waszczeniuk

ZS im. J. Iwaszkiewicza