Strona główna Nowa Sucha Nowe stawki za wodę

Nowe stawki za wodę

693
0
PODZIEL SIĘ

Od 13 listopada 2018 roku do 12 listopada 2021 roku obowiązywać będzie nowa taryfa dotycząca zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków na terenie gminy Nowa Sucha. Za wodę w gminie mieszkańcy zapłacą według dwóch grup.

W pierwszej, obejmującej wszystkich odbiorców bez działalności gospodarczej, abonament miesięczny przez cały okres wynosi 1 zł. Tyle wyniesie on też w drugiej grupie, tych zajmujących się przedsiębiorczością. Stawka za opłaty miesięczne za dostarczaną wodę ma okresowo rosnąć w obu grupach. W pierwszym roku zwykli mieszkańcy zapłacą w okresie od 1 do 12 miesiąca obowiązywania taryfy – 2,50 zł za m3. Za następne 12 miesięcy o grosz więcej, a w ostatnim roku już 2,54 zł za m3. Natomiast w drugiej grupie, prowadzących działalność gospodarczą, stawki miesięczne są nieco wyższe. W pierwszym roku to 2,62 zł, w drugim roku 2,63 zł, a w ostatnim roku obowiązującej taryfy 2,66 zł za m3.

Podobnie zróżnicowane są stawki opłat za odbiór ścieków. Abonament taki sam dla obu grup – 1 zł za miesiąc. Odbieranie ścieków w pierwszej grupie przez dwa lata, czyli od 1 do 24 miesiąca – 4,66 zł za m3. W ostatnim roku trzeba będzie zapłacić 3 grosze więcej. Z kolei druga grupa będzie płacić w pierwszym roku – 4,72 zł, w drugim 4,76 zł, a w trzecim – 4,78 zł za m3.

BN

fot. Pixabay

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNie podwyższą podatków
Następny artykułBędą wieszać dach