Strona główna Powiat Minister w domu dziecka

Minister w domu dziecka

1317
0
PODZIEL SIĘ

Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Giżycach odwiedziła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Podobne spotkania mają miejsce w wielu innych tego typu placówkach w całej Polsce.

Minister chciała się przyjrzeć, jak funkcjonuje tutejszy Dom Dziecka w ramach wdrażanych projektów rządowych, główne tych społecznych.

W spotkaniu roboczym, w poniedziałek, 29 października minister Elżbiecie Rafalskiej towarzyszyli m.in. poseł Maciej Małecki, Łukasz Gołębiowski – świeżo wybrany radny sejmiku mazowieckiego, Jolanta Gonta – starosta sochaczewski, Jan Kraśniewski – kandydat na wójta gminy Iłów a także Katarzyna Kajak – dyrektor PCPR w Sochaczewie i Kamila Kotlarz-Gołaszewska – dyrektor PO-W w Giżycach.

Przedstawiciel rządu spotkała się też z podopiecznymi placówki. Minister Rafalska wysoko oceniła prowadzoną przez powiat placówkę w Giżycach, pochwaliła za realizację zadań i skuteczność wdrażania ustawowych zmian.

Powiat sochaczewski nie tylko sobie radzi, wręcz wyróżnia się w realizacji swoich zadań. Zwraca uwagę wysoki standard świadczonych usług przez choćby powiatowy Dom Pomocy Społecznej. Podczas naszych spotkań w terenie rozmawiamy też o tym, że jest obowiązek spełnienia pewnych standardów, wprowadzenia konkretnych zmian w ustawie o wsparciu rodziny i systemie pieczy zastępczej – mówiła minister.

Po krótkim pobycie w Giżycach, minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej udała się do Brzozowa, gdzie w budynku tamtejszej OSP rozmawiała z grupą przybyłych mieszkańców gminy m.in. o wsparciu rządu dla rodzin z dziećmi, likwidacji ubóstwa i wsparciu dla seniorów.

W organizację spotkania z minister Elżbietą Rafalską na terenie gminy Iłów zaangażował się znacząco Jan Kraśniewski, były dyrektor Gimnazjum w Iłowie, obecnie kandydat na wójta tejże gminy. Za pomoc oraz złożoną deklarację otwarcia żłobka na terenie gminy Iłów podziękował mu osobiście poseł Małecki.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZłoto dla Ogrodnika
Następny artykułO mój rozmarynie