Strona główna Kampinos Konsultacje o wolontariacie

Konsultacje o wolontariacie

494
0
PODZIEL SIĘ

Przez cały listopad w gminie Kampinos konsultowany jest z mieszkańcami działającymi w organizacjach pozarządowych projekt uchwały rady gminy w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Gminy Kampinos z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019”.

Samorządowcy zgodnie z ustawą o organizacjach pożytku publicznego i wolontariacie mają co roku obowiązek opracowania zasad współpracy z tymi organizacjami zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Stąd też konieczność przeprowadzania konsultacji społecznych i wysłuchania ich uwag. 16 listopada, o godzinie 9.00 w sali konferencyjnej urzędu gminy odbędzie się spotkanie połączone z dyskusją na temat programu.

Konsultacje kończą się 22 listopada i jest to ostatni dzień, kiedy można zgłaszać swe opinie i wnioski. Od następnego dnia rozpocznie się przygotowanie raportu końcowego oraz ogłoszenie wyników, które planowane jest na 30 listopada. Po tym terminie Rada Gminy Kampinos przegłosuje Program współpracy na rok 2019.

BN

fot. Pixabay