Strona główna Powiat Kolejny odcinek Trojanowskiej przebudowany

Kolejny odcinek Trojanowskiej przebudowany

496
0
PODZIEL SIĘ

Prace związane z przebudową ulicy Trojanowskiej w Sochaczewie dobiegły końca, obecnie trwają procedury związane z odbiorem technicznym drugiego odcinka jednej z głównych dróg miasta. Wykonawcą tej powiatowej inwestycji, podobnie jak i w przypadku pierwszego odcinka ulicy, była sochaczewska firma „Prima”.

Ulica Trojanowska po ubiegłorocznym etapie prac modernizacyjnych, prowadzonych od skrzyżowania z Al. 600-lecia do skrzyżowania z ul. Łąkową, doczekała się w tym roku gruntownej przebudowy w ramach kolejnego etapu. Tym razem dotyczył on przebudowy ponad 1 km odcinka, od skrzyżowania z ul. Łąkową do skrzyżowania z ul. Przylasek włącznie. Zakres robót obejmował m.in. rozbudowę drogi, budowę chodników, pasów rowerowych, dwukierunkowej ścieżki rowerowej, przebudowę dwóch skrzyżowań, budowę trzech zatok autobusowych, w tym dwóch z tzw. peronami, budowę miejsca do kontroli pojazdów dla policji, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę kolizji elektroenergetycznych i wodociągowych, a także wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz elementów bezpieczeństwa. Przebudowany został również parking przy cmentarzu komunalnym.

Należy podkreślić, iż jest to wspólna inwestycja samorządów powiatowego i miejskiego, wsparta środkami rządowymi w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Wartość zadania opiewała na kwotę ponad 6,1 mln zł.

Zakończyliśmy kolejną wspólną inwestycję obu samorządów. Łącznie droga została zupełnie zmodernizowana na długości ponad 2 kilometrów. Rozpoczęła się kolejna kadencja samorządowa na lata 2018-2023, podczas której zarówno władze powiatowe, jak i miejskie potwierdzają gotowość do dalszej efektywnej współpracy na rzecz mieszkańców Ziemi Sochaczewskiej. Poprzednie cztery lata przyniosły nam szereg zrealizowanych zadań, przed nami kolejne wyzwania inwestycyjne – mówi Jolanta Gonta, starosta sochaczewski. – Już teraz czynimy starania, by pozyskać środki na wykonanie trzeciego etapu przebudowy ulicy Trojanowskiej, tym razem do samych granic miasta. Tym samym, już na całej długości drogi poprawi się komfort jazdy, i co ważne, stanie się ona bezpieczniejsza. Obecnie czekamy na ostateczne decyzje rządowe, jeśli chodzi o możliwość wsparcia zadania – dodaje.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie