Strona główna Sochaczew miasto Jest już szalet i co dalej

Jest już szalet i co dalej

978
0
PODZIEL SIĘ

Po krótkim przestoju ruszyły prace związane z rewitalizacją parku Chopina przy ulicy Traugutta. Jak już informowaliśmy, wstrzymanie robót wynikało z konieczności dokonania korekt w dokumentacji technicznej inwestycji oraz pozyskania dodatkowych pozwoleń, m.in. od konserwatora zabytków.

Gotowe są już alejki w północnej stronie parku, gdzie dokonano nasadzeń oraz rozpoczęto ustawianie ławek i innych elementów małej architektury. Firma Ziel-Bud, wykonawca inwestycji, dokonała także rewitalizacji znajdującego się w parku pomnika Fryderyka Chopina. Został on nie tylko oczyszczony, ale również wypoziomowany w stosunku do gruntu, a także lekko uniesiony, a tym samym jest bardziej wyeksponowany.

Z kolei w ubiegłym tygodniu wykonawca inwestycji przystąpił do montażu nowego szaletu. Zastąpi on wybudowany w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku obiekt, który został wyburzony podczas prac związanych z rewitalizacją parku. Dodajmy, że obok szaletu zostanie już wkrótce ustawiona nowa wiata przystankowa.

To nie jedyne prace, jakie firma Ziel-Bud rozpoczęła w ubiegłym tygodniu na terenie parku. Przystąpiono także do zagospodarowywania jego południowej części, gdzie przystąpiono do układania nowych alejek. Trwają także prace związane z umacnianiem parkowej skarpy oraz zbocza terenu, na którym powstanie plac, z którego będziemy mogli dotrzeć do ulicy Podzamcze.

Jak poinformowano nas w Urzędzie Miejskim, prace związane z rewitalizacją parku powinny się zakończyć na początku grudnia.

Także w grudniu powinna dobiec końca przebudowa ulicy Podzamcze. Z tym tylko, że w tym roku nie pojawi się na niej nakładka asfaltowa. Spowodowane jest to zaplanowaną na przyszły roku kontynuacją rozpoczętych prac związanych z zagospodarowaniem terenów nad Bzurą. Gdyby teraz na ulicy ułożono asfalt, to zostałby on zniszczony przez ciężki sprzęt dojeżdżający między innymi na budowę przystani. A ta, podobnie jak powstające nad rzeką tereny rekreacyjne, ma być udostępniona mieszkańcom Sochaczewa na początku czerwca przyszłego roku.

Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGranty czekają
Następny artykułAktywne sołectwo z nagrodą