Strona główna Sochaczew miasto Harcujemy dla Niepodległej!

Harcujemy dla Niepodległej!

474
0
PODZIEL SIĘ

Przemarsz z 20-metrową polską flagą, wieczór z pieśnią patriotyczną i tradycyjny harcerski apel, wypuszczenie stu biało-czerwonych balonów i gra miejska – będą częścią Zlotu Drużyn Hufca ZHP Sochaczew „Ku Niepodległości”, który odbędzie się w dniach 10 i 11 listopada.

Impreza będzie podsumowaniem całorocznych działań związanych z trzema jubileuszami ważnych dla harcerzy rocznic: stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości, stuleciem utworzenia Związku Harcerstwa Polskiego oraz 80-leciem powstania hufca.

Chcielibyśmy przez to przedsięwzięcie pokazać między innymi, że również od 100 lat harcerze codziennie pełnią ważną służbę i kierują się w życiu najwyższymi wartościami. To dowód na to, że harcerski system wychowania młodych ludzi oparty na wspieraniu we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu ich charakterów poprzez stawianie wyzwań jest skuteczny i działa już od ponad wieku – wyjaśnia komendant hufca Krzysztof Wasilewski.

Z tej okazji przygotowano specjalny program. Weekendowe obchody rozpoczną się w sobotę od gry miejskiej pn. „Miej serce biało-czerwone”, podczas której harcerze wybiorą się w podróż po mieście, gdzie poznają zabytki i miejsca związane z historią. Wieczorem obejrzą spektakl laserowy na Pl. Kościuszki, a potem wezmą udział w wieczornicy, podczas której będą prezentować przygotowane inscenizacje i pieśni patriotyczne. Największe atrakcje zaplanowano na niedzielę. Tego dnia odbędzie się m.in. tradycyjny harcerski apel, odsłonięcie pamiątkowej tablicy z okazji stulecia ZHP i stulecia niepodległości, odnowienie Przyrzeczenia Harcerskiego oraz przemarsz przez miasto z 20-metrową polską flagą. Ostatnimi punktami będzie udział w miejskich obchodach listopadowego święta m.in. w odsłonięciu popiersia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Ta część imprezy zakończy się wypuszczeniem w niebo stu biało-czerwonych balonów.

Do tej pory do udziału w Zlocie zgłosiło się już ponad trzystu zuchów, harcerzy i instruktorów ZHP.

Do uczestnictwa w obchodach, a przede wszystkim w odsłonięciu pamiątkowej tablicy (godz. 13.00, przed siedzibą hufca) oraz uroczystym przemarszu harcerze serdecznie zapraszają rodziców, mieszkańców miasta, sympatyków harcerstwa i wszystkich tych, których sercom droga jest Polska.

ZHP

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSochaczew coraz bogatszy
Następny artykułOstatnie obrady rady