Strona główna Edukacja Bili rekord na 100-lecie

Bili rekord na 100-lecie

589
0
PODZIEL SIĘ

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mokasie bardzo uroczyście, ale też pomysłowo i z wielkim zaangażowaniem świętowali obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Cykl niepodległościowych imprez rozpoczął się już 12 października „Biegiem dla Niepodległej”.

Była to impreza dla wszystkich uczniów, gdyż każdy w tym dniu pobiegł – od zerówki do VIII klasy. Trasa biegu liczyła minimum przynajmniej 100 metrów. Organizatorzy przyjęli bowiem zasadę, że musi być ich tyle  na 100 lecie Niepodległości.

Wszystkim uczniom udało się pokonać tę trasę. Niektórzy dobrze wysportowani nawet kilkakrotnie ja przebiegli. Warto zaznaczyć, ze do biegu wystartowali również wszyscy nauczyciele. Organizatorami tego wydarzenia byli Barbara Brzozowska i Mariusz Brzeziński. W kolejne dni uczniowie przygotowywali się do obchodów Święta Niepodległości. Do obchodów 11 listopada uczyli się pieśni patriotycznych, wierszy polskich poetów i przygotowali inscenizację. Finałem tych prac była uroczysta akademia, która odbyła się 9 listopada z udziałem uczniów i zaproszonych na tę okazję rodziców. Rozpoczęła się ona o godzinie 11.11 odśpiewaniem wszystkich zwrotek Mazurka Dąbrowskiego, czyli hymnu. Tym samy szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”, której celem jest wykonywanie całego Mazurka przez społeczności szkolne.

Po wykonaniu hymnu uczniowie z klas VI-VIII zaprezentowali inscenizację o tematyce patriotycznej. Uroczystości zamknęły recytacje wierszy polskich poetów, przygotowane przez dzieci wraz z wychowawcami oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Dla nas było bardzo ważne, że w tych tak ważnych dla Polski oraz naszej małej społeczności Mokasu udało się zaangażować wszystkich uczniów i nauczycieli przy świętowaniu 100-lecia odzyskania Niepodległości – podsumował Krzysztof Mućka, dyrektor SP w Mokasie.

BN

Fot. SP Mokas