Strona główna Powiat Biegiem uczcili pamięć o dziennikarzu sportowym

Biegiem uczcili pamięć o dziennikarzu sportowym

548
0
PODZIEL SIĘ

 

Za nami VI Sztafetowy Bieg Pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego. Bieg poświęcony pamięci znanego nam dobrze dziennikarza i komentatora sportowego odbył się w minioną sobotę, 17 listopada a swój start miał na stadionie sportowym przy ul. Warszawskiej w Sochaczewie. Metę jak zawsze zaplanowano przy cmentarzu w Iłowie, gdzie pochowany jest Sylwester Rozdżestwieński, honorowy obywatel gminy Iłów a także miasta Sochaczew.

Organizatorem Biegu było Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Powiatowy Zespół Edukacji w Sochaczewie. Współorganizatorami zaś Urzędy Gmin w Młodzieszynie i Iłowie. W jego organizację włączają się też chętnie co roku szkoły z tychże gmin a także ze Szkoły Podstawowej w oraz Stowarzyszenie „Przez sport w przyszłość”, sekcja LA OKS „Skra” i MOSiR Sochaczew.

W biegu bierze udział każdego roku młodzież, ale i dorośli, w tym znajomi i przyjaciele śp. Sylwestra. Jak podkreślają organizatorzy chodzi przede wszystkim o uczczenie pamięci o Sylwestrze Rozdżestwieńskim, który związany był nie tylko z dziennikarstwem, sportem, ale był też pedagogiem, nauczycielem, wieloletnim dyrektorem szkoły w Żukowie. Nie liczą się tu żadne wyniki, miejsca na podium.

Przypomnijmy. W sztafecie każdego roku – z Sochaczewa do Iłowa bierze udział kilkadziesiąt osób, w tym roku łącznie uczestniczyło ponad 80 osób. Trasa do pokonania od lat jest niezmienna i liczy ok. 20 km. Po przebiegnięciu pewnego odcinka drogi grupa przekazuje pałeczkę kolejnym osobom, którzy wysiadają z jadące za nimi autokaru. Grupa kończąca bieg zajmuje miejsce w autokarze. Uczestnicy biegu kończą bieg w Iłowie.

W tym roku pamięć o panu Sylwku uczcili swą obecnością m.in. wójt Iłowa Roman Kujawa, jego następca Jan Kraśniewski, a także liczne grono pedagogów, nauczycieli wychowania i fizycznego, dyrektorzy szkół z gminy Iłów i Młodzieszyn. Symbolicznie obecność swą zaznaczyła grupka uczniów Szkoły Podstawowej w Żukowie, gdzie wieloletnim dyrektorem tej placówki był właśnie pan Sylwester. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie reprezentował Zenon Grąbczewski.

Przez całą drogę od Żukowa do Iłowa trasę zabezpieczali strażacy z OSP z gminy Młodzieszyn i Iłów, Już od stadionu w Sochaczewie w Biegu biegnącym towarzyszyła całą trasę kilkuosobowa grupa cyklistów. Łącznie w Biegu udział wzięło ponad 80 uczestników, w tym bardzo duże grono młodzieży.

Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy na grobie śp. Sylwestra Rożdżestwińskiego uczestnicy zostali zaproszeni przez wójta Kujawę na ciepły posiłek do Szkoły Podstawowej w Iłowie.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

fot. Krzysztof Lewandowski