Strona główna Kronika kryminalna Areszt za rozbój w warunkach recydywy

Areszt za rozbój w warunkach recydywy

686
0
PODZIEL SIĘ

Poprosił o podwiezienie, a chwilę później pobił 68 – latka i ukradł mu samochód. Został zatrzymany przez sochaczewskich operacyjnych. Za rozbój popełniony w warunkach recydywy grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

Do rozboju na 68 – latku doszło w ubiegłym tygodniu. To wtedy 31 – letni sprawca zadzwonił do pokrzywdzonego i poprosił o podwiezienie do znajomej. Niczego nie podejrzewający mężczyzna zgodził się pomóc.

Gdy tylko samochód zatrzymał się przed posesją kobiety, 31 – latek zaatakował kierowcę. Mężczyzna został pobity i wypchnięty z auta, a sprawca usiadł za kierownicą toyoty i odjechał pozostawiając 68 – latka na ulicy.
Zaraz po zgłoszeniu w znalezienie sprawcy zaangażowali się wszyscy policjanci sochaczewskiej komendy. Funkcjonariusze referatu operacyjno – rozpoznawczego zatrzymali sprawcę w Mistrzewicach, kilka kilometrów od miejsca w którym doszło do rozboju. Odzyskano również samochód należący do 68 – latka.
31 – latek jest bardzo dobrze znany sochaczewskiej Policji, wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut rozboju, który został popełniony w warunkach recydywy. W sobotę sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

KKP Sochaczew

fot. Policja