TURNIEJ NA MEDAL

74
0

nasz patronat

W Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Kątach 17 listopada odbył się XII Międzynarodowy Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Sochaczew. W turnieju tym wystartowało 368 zawodników z 45 klubów z całej Polski oraz reprezentacje Ukrainy, Białorusi i Rosji. Na turniej przybył Paweł Nastula – mistrz olimpijski oraz Krzysztof Wiłkomirski – brązowy medalista mistrzostw Świata.

O godzinie 10.00 uroczystego otwarcia turnieju i przywitania przybyłych zawodników oraz gości dokonał trener UKS „Siódemka” Sochaczew Janusz Piechna, po czym głos zabrał wójt Mirosław Orliński.

Po ceremonii otwarcia rozpoczęła się rywalizacja sportowa.

W XII Międzynarodowym Turnieju Judo w Kątach, reprezentacja „Siódemki” wystąpiła w 16-osobowym składzie, zdobywając 8 medali: 3 złote,1 srebrny, 4 brązowe.

Medalowe miejsca zdobyte przez zawodników „Siódemki”:

Kategoria Wiekowa Dzieci (Rocznik 2007-2008)

III – miejsce Tymoteusz Wieczorek.

W klasyfikacji medalowej klubów UKS „Siódemka” Sochaczew uplasował się na VII miejscu, natomiast w klasyfikacji medalowej dziewcząt na IV miejscu.

Natomiast klub Orkan Judo Sochaczew   reprezentowało 36 zawodników, w czterech kategoriach wiekowych. Zdobyli oni 15 medali: 4 złote, 3 srebrne i 8 brązowych. Najlepiej spisał się Eryk Osiński, który wygrał swoją kategorie wiekową U14 i kategorię starszą U16, łącznie tocząc 8 walk, z których 7 walk wygrał i to wszystkie przed czasem.

Jan Jaworski – brązowy medal w wadze do 60kg U16 3-2

Marcel Wilamowski – brązowy medal w wadze do 50kg U12 2-2.

Maksymilian Żakowski – brązowy medal w wadze do 60kg U16 3-1

Oliwia Kopacz – brązowy medal w wadze do 33kg U10 1-2

Zuzanna Wasilewska – brązowy medal w wadze do 66kg U12 0-2

Aleksander Dudek – brązowy medal w wadze do 66kg U14 2-2

Dominik Tempczyk – brązowy medal w wadze do 39kg 2-1 U12

Orkan Judo w klasyfikacji medalowej zajął 4. miejsce na 37 sklasyfikowanych klubów, w klasyfikacji punktowej uplasował się na 2 miejscu na 40 sklasyfikowanych klubów.

Organizatorzy bardzo dziękują sponsorom: Państwu Łuszczyk i Państwu Kisielewskim z Firmy Eco-Service, Państwu Jagodzie i Tomaszowi Ćwiek – Sklep „Pod Lasem” oraz zawodnikom i ich rodzicom zaangażowanym w organizacje turnieju.