Strona główna Sport Medalowo na matach

Medalowo na matach

52
0

Wielki sukces młodej zapaśniczki LKS Mazowsze Teresin Zuzanny Klaty stał się faktem. Podczas VII Mistrzostw Polski Młodziczek w zapasach wywalczyła ona brązowy medal. Start w Bielawie był jej debiutem w turnieju tej rangi i od razu jakże bardzo udanym.

Zuzia w walce półfinałowej uległa jedynie późniejszej mistrzyni Polski, a szkoda, bo w pierwszej rundzie miała rywalkę w pozycji zagrożonej – relacjonuje prezes LKS trener Ryszard Niedźwiedzki. W starciu o brąz Zuzanna wygrała zdecydowanie z przewagą techniczną 12:2.

Medalową passę kontynuują także inni młodziutcy reprezentanci LKS Mazowsze. Tym razem wspaniale spisali się podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego Dzieci i Młodzików w zapasach w stylu wolnym.

Na matach w Osielsku rywalizowało ponad dwieście zawodników i zawodniczek z polskich klubów, a także reprezentacje z Niemiec i Słowacji. Klub z Teresina wystawił na turniej 17 zawodników i 1 zawodniczkę. I właśnie ta jedyna zapaśniczka zaliczyła fantastyczny rezultat, odnosząc pewne zwycięstwo. Karolina Zień wywalczyła złoto w kat. wag. 41kg. Medale z najcenniejszego kruszcu zdobyli też jej klubowi koledzy – Karol Selerski w kat. wag. 38 kg i Adrian Kowalski w kat. wag. 50 kg. Obaj stanowili klasę dla swoich rywali. Na trzecim stopniu podium stanęli ponadto inni podopieczni Ryszarda Śliwińskiego: Filip Nowakowski, Krzysztof Chudecki i Klaudiusz Kąkol.