Strona główna Sport RYWALKI SIĘ POSTAWIŁY

RYWALKI SIĘ POSTAWIŁY

88
0

TENIS STOŁOWY Ekstraklasa

Zawodniczki z Krosna zajmują ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Z tego powodu na pewno nie były faworytkami sobotniego meczu, który się odbył w sochaczewskiej hali MOSiR. Wydawać się mogło, że mecz ten będzie spacerkiem dla naszych zawodniczek, ale rywalki mocno się postawiły.

Sporą niespodzianką był początek meczu. W pierwszym secie pojedynku z Katarzyną Galus nasza Grzybcia prowadziła już 8:4 i przegrała do dziewięciu. Być może był to efekt braku koncentracji lub zmęczenie turniejem w Austrii. W kolejnych setach nasz Numer 1 odnalazł swój rytm i szybko w nich zwyciężył.

Seta straciła także nasza Brazylijka. Lin Giu niespodziewanie przegrała trzeciego seta z Karoliną Lalak. Wygrała jednak trzy pozostałe i tym samym SKTS prowadził 2:0.

Decydujący o zwycięstwie punkt zdobyła Julia Ślązak, która także przegrała pierwszego seta z Angeliką Janik.

Kolejne mecze w Sochaczewie podopieczne Bronisława Gawrylczyka rozegrają dopiero w grudniu. Do hali MOSiR przyjedzie Bronowianka Kraków (11.12, godz.17.00) oraz AZS UE Wrocław (12.12, godz.17.00).

SKTS Sochaczew – KSTS MOSiR Karpaty Krosno 3:0

Katarzyna Grzybowska-Franc – Katarzyna Galus 3:1 (9-11, 11-6, 11-3, 11-4)

Lin Gui – Karolina Lalak   3:1 (11-5, 11-8, 6-11, 11-9)

Julia Ślązak – Angelika Janik   3:1 (6-11, 11-5, 11-3, 11-7)