Lider zbyt silny

122
0

Warszawska liga okręgowa

Mimo dobrej drugiej połowy i kapitalnej końcówki, nie udało się liderowi z Żyrardowa wyrwać żadnej zdobyczy punktowej. Zaczęło się bardzo źle. Goście wyszli na mecz bardzo agresywnie, spychając Teresin do głębokiej obrony.

Już w 3. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego efektowną główką objęli oni prowadzenie. W 14. minucie wykonali oni kolejny rzut wolny, tym razem jeszcze bliżej środka boiska i precyzyjnym strzałem ponownie pokonali Tomka Warszawskiego. Do przerwy Teresin miał olbrzymie problemy ze stwarzaniem sytuacji, a jeśli nawet takowe miały miejsce, to strzały podopiecznych Adama Warszawskiego szybowały na ogół nad poprzeczką żyrardowskiej bramki.

W drugiej części lider tabeli zaczął jednak tracić siły, zaś gospodarze więcej grali piłką i ciężar gry przesunął się na połowę gości. Niestety, mimo osiągnięcia optycznej przewagi, nie przekładało się to na dogodne okazje podbramkowe. W 82. minucie – po błędzie defensywy – zawodnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, minął go zwodem w prawym kierunku i z ostrego kąta trafił do pustej bramki, osiągając trzybramkowe prowadzenie.

Wydawało się wówczas, że emocji w tym meczu już nie będzie. Nic z tych rzeczy. Teresin się nie poddał i konsekwentnie walczył o każdy metr boiska, a klasą dla siebie był Kamil Bartosiewicz, który efektownie mijał przeciwników w rożnych częściach boiska. W 89. minucie efektownym strzałem przy lewym słupku straty zmniejszył Kacper Szczepaniak, a już w doliczonym czasie gry kontaktowego gola uzyskał Kacper Bargieł. Szkoda, że tak późno, po wznowieniu gra toczyła się jeszcze około 3 minut i niestety nie udało się uzyskać wyrównania. Należy jednak pochwalić chłopaków, że nawet przegrywając 0:3, pokazali swoje dobre, jesienne oblicze i o mały włos nie zakończyłoby się to skutecznie.

To jeszcze nie koniec piłkarskiej jesieni. Kilka dni temu Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję, że runda jesienna zostanie przedłużona o jedną wiosenną kolejkę i w najbliższy czwartek o 19.30 ekipa rozegra wyjazdowe spotkanie z Naprzodem Stare Babice.

KS Teresin – AP Żyrardów 2:3 (0:2)

Bramki dla Teresina: Kacper Szczepaniak (89 min.), Kacper Bargieł (90+1 min.)

KS Teresin: Warszawski – Szewczyk (90 Kałużny), Leszczyński, Zych, Kowalski (61 Popławski) – Bauman (46 Węsek), Oziemblewski, Bartosiewicz, Płacheta (81 Szczepaniak), Kuśmider –   K. Bargieł.