Strona główna Sport Pływanie dla niepodległej

Pływanie dla niepodległej

69
0
PODZIEL SIĘ

Pływalnia Orka była miejscem, w którym odbyła się jedna z imprez sportowych związanych z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

XI Zawody Pływackie z okazji Święta Niepodległości o Puchar Burmistrza Sochaczewa ściągnęły do Sochaczewa 89 pływaczek i 104 pływaków z 21 klubów.

W gronie tym bardzo dobrze wypadła sochaczewska Dwójka, która w klasyfikacji medalowej zajęła szóste miejsce. Po trzy medale dla naszego klubu zdobyły Zuzanna Denisiewicz oraz Aleksandra Czubik.

Podczas dobrze i sprawnie przeprowadzonych zawodów nie mogło zabraknąć elementu patriotycznego. W samo południe wszyscy zebrani w Orce odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Wyniki naszych zawodniczek i zawodników:

S Dwójka Sochaczew

Zuzanna Domańska (14-15 lat)

100 m stylem grzbietowym – 1.13,61 (1 miejsce)

100 m stylem dowolnym – 1.06,20 (5 miejsce)

Joanna Janicka (14-15 lat)

100 m stylem dowolnym – 1.23,55 (9 miejsce)

Marta Czubik (12 lat)

100 m stylem dowolnym – 1.12,46 (4 miejsce)

100 m stylem klasycznym – 1.29,13 (4 miejsce)

100 m stylem motylkowym – 1.29,29 (4 miejsce)

Zuzanna Denisiewicz (11 lat)

50 m stylem motylkowym – 35,82 (1 miejsce)

50 m stylem dowolnym – 33,75 (2 miejsce)

50 m stylem grzbietowym – 37,19 (2 miejsce)

Zofia Gołkowska (11 lat)

50 m stylem dowolnym – 35,04 (6 miejsce)

50 m stylem klasycznym – 45,19 (6 miejsce)

Natalia Adamczyk (11 lat)

50 m stylem dowolnym – 35,51 (8 miejsce)

50 m stylem klasycznym – 47,49 (9 miejsce)

50 m stylem motylkowym – 48,97 (11 miejsce)

Aleksandra Czubik (9-10 lat)

50 m stylem dowolnym – 34,96 (2 miejsce)

50 m stylem grzbietowym – 40,68 (2 miejsce)

50 m stylem motylkowym – 43,17 (2 miejsce)

Franciszek Szymański (11 lat)

50 m stylem klasycznym – 44,29 (1 miejsce)

50 m stylem dowolnym – 31,88 (3 miejsce)

50 m stylem grzbietowym – 40,75 (4 miejsce)

Adam Czajka (11 lat)

50 m stylem klasycznym – 47,79 (6 miejsce)

50 m stylem motylkowym – 39,78 (7 miejsce)

Orka Sochaczew

Julita Orlińska (11 lat)

50 m stylem grzbietowym – 50,56 (13 miejsce)

50 m stylem klasycznym – 52,95 (14 miejsce)

50 m stylem dowolnym – 42,87 (16 miejsce)

Antoni Nowak (9-10 lat)

50 m stylem grzbietowym – 51,85 (21miejsce)

50 m stylem dowolnym – 45,77 (28 miejsce)

WOPR Sochaczew

Amelia Postek (13 lat)

100 m stylem dowolnym – 1.31,24 (11 miejsce)

Adam Liszkiewicz (poza klasyfikacją)

50 m stylem dowolnym – 36,56

100 m stylem klasycznym – dyskwalifikacja

Klasyfikacja medalowa

1.Trójka Łódź 9-10-2

2.Nawa Skierniewice 8-2-10

3.MZOS Płock 4-7-9

6.Dwójka Sochaczew 3-5-1

Tomasz Ertman

Fot. Tomasz Ertman