Strona główna Teresin Sportowa duma gminy i powiatu

Sportowa duma gminy i powiatu

127
0

Nie ulega wątpliwości, że LKS Mazowsze Teresin znany jest w środowisku sportowym, zarówno w kraju, jak i za granicą. To także klub tworzący czołówkę sportową w Polsce. Potwierdzeniem tego jest zestawienie wyników współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za 2017 rok dla powiatu sochaczewskiego. A takie zostało właśnie niedawno opublikowane.

Wyniki opracowano na podstawie jednolitego dla wszystkich dyscyplin sportu regulaminu ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. System prowadzony jest przez Zespół Sportu Młodzieżowego – Państwowego Instytutu Badawczego dla Ministerstwa Sportu i Turystyki. System punktacji obejmuje osiągnięcia w zawodach najwyższej rangi tj.: w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Juniorów – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, jak również w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

W corocznym podsumowaniu wyników współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży Ministerstwo Sportu i Turystyki wyróżniło i nagrodziło najlepsze samorządy i kluby. Szczególnie za aktywny i efektywny udział w systemie ubiegłorocznej rywalizacji. Teresiński LKS Mazowsze został sklasyfikowany na wysokim 5 miejscu w klasyfikacji klubów z gmin do 20 tys. mieszkańców. Dzięki znakomitej postawie zawodników i zawodniczek z Teresina sukces przełożył się na całą Gminę. Otóż, jako samorząd w klasyfikacji gmin do 20 tys. mieszkańców, Gmina Teresin uplasowała się w rankingu na 6 pozycji.

Warto przy tym zaznaczyć, iż dorobek klubów powiatu sochaczewskiego to łącznie 491,48 pkt. Tym samym powiat sochaczewski sklasyfikowany został na 64 miejscu na 368 powiatów w Polsce. Natomiast w samym województwie mazowieckim powiat sochaczewski zajął wysokie 6 miejsce wśród 37 powiatów.

Z kolei na sklasyfikowanych 928 gmin w Polsce, gmina Teresin uplasowała się na 89 pozycji, zaś Sochaczew na miejscu 134. Na podium znalazły się kolejno: Warszawa, Poznań, Wrocław.

Jeśli chodzi o pozycje i punktację klubów z terenu powiatu sochaczewskiego, najwyżej po raz kolejny w zestawieniu jest LKS Mazowsze Teresin z dorobkiem 279 pkt – 67 miejsce, następne 188 miejsce zajął RC Orkan Sochaczew (148 pkt). Czołówkę tworzą: 1. CWZS Zawisza Bydgoszcz, 2. KS ZAS AWF Katowice i 3. AZS OŚ Poznań. Łącznie sklasyfikowano 3474 klubów w Polsce.