Strona główna Powiat Zobacz gdzie będzie druga tura wyborów. Piotr Osiecki wygrywa wybory...

Zobacz gdzie będzie druga tura wyborów. Piotr Osiecki wygrywa wybory w Sochaczewie

3778
0
PODZIEL SIĘ

Jak się nieoficjalnie dowiaduje portal sochaczewianin.pl wybory na burmistrza Sochaczewa wygrał Piotr Osiecki. Oddano na niego około  7800 głosów (53 procent). Marek Gołkowski (Bezpartyjni Samorządowcy) dostał około 4300 głosów a Łukasz Dąbrowski (Koalicja Obywatelska) około 1700.

Drugiej tury nie będzie także w Brochowie, gdzie zdecydowanie zwyciężył – przewagą  572 głosów  – Piotr Szymański, który wprowadził także do 15-osobowej rady 13 radnych ze swojego komitetu. Dogrywki nie będzie także w gminie Sochaczew, tu Mirosław Orliński zdobył 70 procent głosów. Także dotychczasowy skład rady nie uległ zmianie, jedynie za zmarłą Jadwigę Wódkę wchodzi Zbigniew Grabowski. Zwycięstwa w pierwszej turze odniosła także Monika Pietrzyk (71 procent) obecna wójt Młodzieszyna. W Nowej Suchej w pierwszej turze wygrał Maciej Mońka (78 procent) głosów. Na stanowisku  pozostanie dotychczasowy wójt Teresina Marek Olechowski, który był jedynym kandydatem.

Druga tura odbędzie się natomiast w Iłowie tam Jan Kraśniewski (33,68 procent), popierany przez PiS. pokonał  dotychczasowego wójta Romana Kujawę (31,87 procent). Także w Rybnie w drugiej turze zmierzą się dotychczasowy wójt Grzegorz Kropiak (641 głosów) i Damian Jaworski (757 głosów), który wprowadził do rady gminy połowę radnych.

Monika Ciurzyńska (ok. 56 procent) pozostanie nadal wójtem gminy Kampinos. Natomiast  Iwona Gortat prawdopodobnie zastąpi Jana Boszko na stanowisku burmistrza Wyszogrodu,

Wkrótce kolejne dane wyborcze.

jes