Strona główna Kronika kryminalna Złodzieje nie mają wolnego…Nie daj się okraść!

Złodzieje nie mają wolnego…Nie daj się okraść!

1163
0
PODZIEL SIĘ
 W przyszłym tygodniu Święto Zmarłych, a to wiąże się z porządkowaniem nagrobków bliskich osób. Wtedy często pozostawiamy torebki i inne wartościowe rzeczy w miejscu dostępnym dla złodzieja. Są to najczęściej nagrobki usytuowane w sąsiedztwie lub pobliskie ławeczki.

Sochaczewska Policja apeluje o zachowanie ostrożności

Nie noś ze sobą dużej ilości pieniędzy, rzeczy wartościowe pozostaw w domu, gdy pozostawiasz samochód na parkingu przy cmentarzu, pamiętaj o jego zamknięciu i trzymaniu przy sobie kluczyków, nigdy w tylnej kieszeni! Zachowajmy szczególną ostrożność, nie kupujmy kwiatów i zniczy od osób, które nie mają wystawionego stoiska, często sprzedają pojedyncze egzemplarze i oferują je po zaniżonej cenie – może to świadczyć o tym, że towar ten pochodzi z kradzieży, ozdabiaj groby bliskich możliwie jak najpóźniej, najlepiej nie wcześniej niż w przeddzień Wszystkich Świętych. Złodzieje nie mają sumienia i potrafią okradać nawet groby zmarłych, pieniądze i najważniejsze dokumenty wkładajmy do wewnętrznych, najlepiej zasuwanych kieszeni odzieży lub toreb, parkując samochód przed cmentarzem, nie zostawiajmy na widoku żadnych wartościowych przedmiotów (nawigacja, radio CB, radioodtwarzacz) oraz dokumentów, nie pozostawiaj nigdy swoich rzeczy bez nadzoru, sochaczewscy policjanci będą pełnić służbę przy cmentarzach, dlatego zawsze informuj ich, gdy zobaczysz coś podejrzanego lub coś Cię niepokoi. Informuj o osobach, które zachowują się podejrzanie, obserwują innych odwiedzających groby lub wynoszą coś z cmentarza, wsiadając do samochodu sprawdźmy czy nic nie pozostało na dachu auta.

UWAGA! KIESZONKOWCY!

W środkach komunikacji miejskiej, w sklepach czy bazarach – zawsze uważaj na kieszonkowców, trzymajmy pieniądze w kilku miejscach, najlepiej z przodu w głębiej schowanych kieszeniach, w trakcie płacenia za towary trzymajmy portfel dyskretnie, nie pokazuj złodziejowi ile masz tam pieniędzy, torebkę na pasku zawsze noś z przodu, nie zasypiaj w trakcie podróży jeśli podróżujesz autobusem czy pociągiem.

ZABEZPIECZ SWOJE MIESZKANIE, DOM, PIWNICĘ

Zmień zamki w drzwiach, za każdym razem gdy zgubisz klucze, wychodząc z domu sprawdź zamknąłeś okna, okienka piwniczne i wszystkie drzwi, jeśli wybieramy się w dłuższą podróż, poprośmy sąsiada, aby co jakiś czas zapalał światło, zabierał listy ze skrzynki i ulotki spod drzwi.

WŁASNE BEZPIECZEŃSTWO

Unikaj nieoświetlonych uliczek, bram, parków, cmentarz po zmroku odwiedzaj tylko w towarzystwie innych osób, pamiętaj, że dzieci mają nieograniczoną wyobraźnię. To co wydaje nam się niemożliwe, dla nich nie jest żadną przeszkodą 🙂 Dlatego właśnie nigdy nie można ich stracić z oczu. Pilnowanie dziecka to podstawa. Pamiętaj, że w tym okresie będzie wzmożony ruch na drodze, pamiętaj o zachowaniu szczególnej ostrożności w tym okresie, parkując nasz samochód róbmy to w ten sposób, aby nie utrudniać przejazdu, jak i wyjazdu innym pojazdom. Musisz być świadomy, że auto zostanie usunięte na Twój koszt. Jeśli jest to możliwe, korzystaj ze środków komunikacji miejskiej, unikniesz w ten sposób problemu z zaparkowaniem pojazdu czy też dojazdem do cmentarza.

Przestrzeganie powyższych zasad na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i zmniejszy ryzyko stania się ofiarą przestępstwa bądź wykroczenia. Gdybyśmy niestety padli ofiarą przestępcy należy niezwłocznie zgłosić ten fakt w najbliższej jednostce Policji.

KPP Policja

Fot. Policja