Strona główna Kronika kryminalna Zaginionych szukają do skutku

Zaginionych szukają do skutku

1692
0
PODZIEL SIĘ

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie prowadził poszukiwania 31-letniego Rafała Czerniewskiego, mieszkanica Łowicza, który zaginął na początku września. Mężczyzna przebywał w szpitalu w Sochaczewie. Ze szpitalnego oddziału oddalił się ubrany tylko w koszulkę i szare dresy. Poszukiwania zakończyły się sukcesem, podobnie jak zaginionej w tym samym czasie nastolatki, uciekinierki z domu.

– Mężczyzna odnalazł się dzięki naszym intensywnym poszukiwaniom. W ciągu roku znika zwykle kilka osób. Niektóre szybko się znajdują – w ciągu kilku godzin lub dni. Inne poszukiwane są miesiącami, a nawet przez długie lata. Nie ma reguły w poszukiwaniach zaginionych. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i reagujemy natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu – mówi Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

W tym roku zaginął Jarosław Grabek, 36-letni mieszkaniec Sochaczewa. Dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Nadal nie wiadomo, co z nim się stało.

– Nie zawsze zaginieni szybko się odnajdują. Jednak nie zaprzestajemy działań i nadal szukamy. Cały czas mamy nadzieję, że uda się nam odnaleźć pana Grabka. Taka nadzieja jest do końca. Pana Czerniewskiego odnaleźliśmy w kilkanaście dni, jak również parę tygodni temu zaginioną nastolatkę. Nie zaprzestaniemy poszukiwań   Jarosława Grabka – zapewnia Agnieszka Dzik.

Zaginięcie Jarosława Grabka zgłosiła jego rodzina w styczniu tego roku. Zaginiony to wysoki, postawny mężczyzna, ciemnowłosy, z charakterystycznymi, zrośniętymi brwiami. Rodzina nie potrafiła jednak określić dokładnie, kiedy straciła z krewnym kontakt i jak był ubrany w chwili zaginięcia. Dostarczono jedynie jego zdjęcie.

– W poszukiwaniach zaginionych bardzo ważne jest właśnie zdjęcie. Jednak najważniejsze jest, by było ono w miarę aktualne. To bardzo ułatwia nam poszukiwania. I co podkreślam za każdym razem, jeśli ktoś zaginął, to trzeba to szybko zgłaszać. W chwili, gdy trafia do nas zgłoszenie, od razu podejmujemy akcję poszukiwawczą. Przy każdym zgłoszeniu o zaginięciu od razu ruszamy szukać takiej osoby – informuje Agnieszka Dzik.

Jednocześnie prosi o to, że jeśli ktoś ma jakieś informacje lub coś wie o zaginionym w styczniu Jarosławie Grabku, to nadal może informować policję, gdyż nadal rodzina i policja go szukają. Zgłoszenia na tel. (46) 863-72-22, email: dyzurny.kppsochaczew@ra.policja.gov.pl lub osobiście na Komendzie Powiatowej Policji przy ul. Warszawskiej.

BN

Fot. KPP Sochaczew