Strona główna Powiat Zachęcają do służby

Zachęcają do służby

594
0
PODZIEL SIĘ

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Płocku w październiku, listopadzie i grudniu bierze udział w kampanii promocyjno-informacyjnej projektu Ministerstwa Obrony Narodowej pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

W związku z tym zostały wyznaczone odpowiednie punkty w szkołach, czytelniach, urzędach gminnych i miejskich, w gminnych i miejskich ośrodkach kultury, gdzie chętni będą zachęcani do służby wojskowej.

Na terenie powiatu sochaczewskiego trwają od 22 do 24 października. W pierwszym dniu kampanii informatorzy zachęcali młodzież do służby wojskowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Suchej. Dwa kolejne dni spotykają się z kandydatami na żołnierzy w Urzędzie Gminy Sochaczew na ulicy Warszawskiej 115 oraz w Kramnicach Miejskich.

Punkty promocyjno-informacyjne czynne będą w godzinach od 14.00 do 19.00. Na miejscu można uzyskać informacje dotyczące pełnienia służby wojskowej, jak również spytać żołnierzy służby zawodowej, na czym polega ich praca w jednostkach liniowych. Poza tym   pracownik Wojskowej Komendy Uzupełnień udzieli informacji dotyczących samego procesu naboru do zawodowej służby wojskowej.

BN

fot. Pixabay