Strona główna Sochaczew miasto Wyrównają 15 Sierpnia

Wyrównają 15 Sierpnia

629
0
PODZIEL SIĘ

Jak wynika z naszych informacji, pod koniec września Urząd Miejski złożył wniosek o dofinansowanie modernizacji ulicy 15 Sierpnia z „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”.

Miasto liczy na wsparcie inwestycji kwotą trzech milionów złotych, która pozwoliłaby pokryć połowę kosztów remontu jej miejskiego odcinka. Przypomnijmy, że miejski samorząd planuje wyremontować 15 Sierpnia na fragmencie od skrzyżowania ulicy Traugutta z Licealną do obwodnicy   Sochaczewa. Z kolei odcinek od obwodnicy do skrzyżowania z ulicą Boryszewską zostanie zmodernizowany przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. W tym przypadku miasto pokryło jedynie koszty związane z opracowaniem dokumentacji technicznej przebudowy.

Plan zakłada, że na ulicy 15 Sierpnia zostanie położona nowa nawierzchnia oraz wybudowane brakujące odcinki kanalizacji deszczowej. Niewykluczone, że przy okazji – jeżeli zajdzie taka potrzeba – wymianie ulegnie sieć wodociągowa i niektóre fragmenty kanalizacji sanitarnej. Powstaną także nowe chodniki, a wzdłuż ulicy zostanie utworzona ścieżka rowerowa.

Przy okazji dodajmy, że miasto planuje również przystąpienie m.in. do remontu ulic: Kolejowej, Kochanowskiego, Narutowicza, Boryszewskiej, Inżynierskiej oraz Płockiej.

jur

.