Strona główna Sochaczew miasto Wsparcie dla organizacji

Wsparcie dla organizacji

615
0
PODZIEL SIĘ

Ruszyła kolejna, już V edycja programu „Decydujesz, pomagamy” organizowanego przez sieć handlową Tesco. Swoje pomysły na lokalne działania można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.tesco.pl/pomagamy do 18 listopada.

W tej edycji programu dzięki grantom ma zostać zrealizowanych 375 projektów w całej Polsce. W przypadku Mazowsza pula środków przeznaczonych na zaproponowane projekty wyniesie 153 000 zł.

Swoje pomysły na inicjatywy poprawiające ich najbliższe otoczenie mogą zgłaszać lokalne organizacje społeczne, jak i mieszkańcy. Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ. Pomysły można zgłaszać za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie: https://pomagamy.tesco.pl/. Spośród zgłoszonych propozycji, w każdym z mikroregionów komisja grantowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu.

W praktyce każda organizacja, która dotrze do etapu głosowania, zwycięży. O tym, czy grant będzie wynosił 5000, 3000 czy 1000 złotych zdecydują mieszkańcy, głosując w swoim sklepie Tesco.

opr. es

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzemoc psychiczna też boli
Następny artykułChopina do remontu