Strona główna Sochaczew miasto Wojsko czeka na żołnierzy

Wojsko czeka na żołnierzy

681
0
PODZIEL SIĘ

Ministerstwo Obrony Narodowej ruszyło z kampanią informacyjną „Zostań żołnierzem RP”. Ma ona zachęcić młodych ludzi, by swoją przyszłość związali ze służbą w armii. O to, co zrobić, by stać się żołnierzem zawodowym, będzie okazja zapytać 24 października.

Tego dnia w kramnicach, w sali konferencyjnej na I piętrze, od 14.00 do 19.00 na zainteresowanych czekać będą pracownicy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Płocku.

MON przekonuje, że służba wojskowa, to po pierwsze zaszczyt i wielka satysfakcja. Po drugie zapewniona przyszłość finansowa, niezależnie od kryzysów gospodarczych, popytu rynku na taki czy inny zawód. Wojsko myśli o przyszłości, zapewnia odpowiednią emeryturę. Wprawdzie zainteresowanie pracą w jej strukturach jest duże, na niektóre etaty trafia się nawet kilkunastu chętnych, lecz zdarzają się specjalności deficytowe. Jakie? Na przykład potrzeba zawodowych kierowców.

Spotkanie z wojskowymi niczego nie przesądza, do niczego nie zobowiązuje, ale być może pozwoli młodym ludziom odnaleźć własną drogę w życiu. Zainteresowani dowiedzą się, jakie są zarobki w armii, należne żołnierzom dodatki, urlopy, wymogi dotyczące wykształcenia, albo czy wstępując do armii zwierzchnicy mogą nas zmusić do wyjazdu na zagraniczną misję. Na miejscu dowiemy się, jakich specjalistów poszukuje WP w korpusie oficerów, podoficerów bądź szeregowych zawodowych. Mile widziane są także panie, bo i dla nich bramy jednostek są szeroko otwarte. Jak przekonuje WKU, zapowiadane spotkanie będzie doskonałą okazją do rozpoznania rynku pracy w polskiej armii.

UM Sochaczew

fot. Pixabay