Strona główna Kultura Wojna na polach

Wojna na polach

1333
0
PODZIEL SIĘ

Mija 8 lat od rozpoczęcia organizacji autorskiego projektu Jakuba Wojewody – Pikniku rodzinnego „Sochaczew – 7 wieków historii”.

Projekt ten przybliża historię naszego miasta, poprzez ciekawe pokazy, animacje, w obrazowy i przystępny dla wszystkich sposób. Cykl pokazów każdego roku osadzony jest w różnych okresach dziejowych i skupia w Sochaczewie wiodących odtwórców historycznych. W ciągu 8 lat gościliśmy już w Sochaczewie średniowiecznych wojów, rycerzy króla Kazimierza, lisowczyków, husarię a także żołnierzy napoleońskich i partyzantów Armii Krajowej. Udało się przez ten czas ukazać kunszt najlepszych odtwórców-rekonstruktorów i kaskaderów z Polski i Europy.

W tym roku VIII piknik – jako swego rodzaju „wehikuł czasu” – zabierze nas w czasy I Wojny Światowej, zwanej też Wielką Wojną. Tematyczne wystawy plenerowe zaprezentują rekonstruktorzy oddziałów wojskowych wszystkich armii I Wojny Światowej. Zaprezentowana zostanie autentyczna broń oraz repliki ze zbiorów muzealnych i prywatnych.

W programie prezentacja jazdy konnej woltyżerki w wykonaniu kaskaderów konnych z grupy „East Riders”, wystawy grup rekonstrukcyjnych z okresu I Wojny Światowej, pokazy dynamiczne z użyciem broni palnej i pirotechniki, pokaz artyleryjski i inne. Nie zabraknie animacji dla najmłodszych, zajęcia ze strzelectwa sportowego poprowadzą instruktorzy, a kuchnia polowa wyda darmowy poczęstunek – gulasz wojskowy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do spędzenia wolnego czasu 14 października, w godzinach 14-18.00 na Polach Czerwonkowskich przy ulicy Olimpijskiej.

Organizatorami imprezy są Jakub Wojewoda i Stowarzyszenie Muzealna Grupa Historyczna im. II/18 pp., Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

Patron honorowy objął nad nią Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa a medialny m.in. Express Sochaczewski.

opr. dot

fot. muzeumsochaczew.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRemontują Aleję
Następny artykułKadencja ważnych inwestycji