Strona główna Kronika kryminalna Tydzień pod znakiem zatrzymań

Tydzień pod znakiem zatrzymań

976
0
PODZIEL SIĘ

W ciągu ostatniego tygodnia, policjanci zatrzymali sześciu poszukiwanych na podstawie listów gończych, nakazów doprowadzenia oraz do ustalenia miejsca pobytu.

Ostatni tydzień był ciężki dla osób ukrywających się przed stróżami prawa. Pierwszy z nich, 34 – letni mieszkaniec Sochaczewa został zatrzymany przez operacyjnych na ulicy Warszawskiej. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy dla Warszawy – Woli w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Kolejny zatrzymany to 21 – letni mieszkaniec naszego miasta poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego Prokuraturę Rejonową w Sochaczewie. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów na ulicy Wiskozowej.

Trzeci z mężczyzn poszukiwanych na podstawie listu gończego to 22 – letni mieszkaniec gminy Baranów. Został zatrzymany przez sochaczewskich operacyjnych 13 października na terenie sąsiedniego powiatu w miejscowości Boża Wola.

Dzień później, mundurowi z Rewiru Dzielnicowych zatrzymali 42 – latka poszukiwanego do ustalenia miejsca pobytu na podstawie zarządzenia Prokuratury Rejonowej w Łowiczu. Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyznę zwolniono.

Piąty z poszukiwanych został zatrzymany podczas czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy na miejscu kolizji drogowej. Mieszkanka gminy Teresin, która kierowała fiatem seicento doprowadziła do kolizji z dwoma mercedesami. Jednym z nich kierował właśnie 48 – letni mieszkaniec Sieradza. Po sprawdzeniu w policyjnym areszcie okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Do kolizji, jak i zatrzymania mężczyzny doszło w Elżbietowie.

Ostatni zatrzymany to 18 – letni mieszkaniec Sochaczewa. Młody mężczyzna był poszukiwany przez policjantów z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Decyzją sądu rodzinnego powinien przebywać w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Został zatrzymany wczoraj na ulicy Grunwaldzkiej i doprowadzony do Policyjnej Izby Dziecka w Warszawie. Stamtąd zostanie doprowadzony do wskazanej w nakazie placówki wychowawczej.

KPP Policja

fot. Policja