Strona główna Powiat Szpital w Sochaczewie dostał dotację

Szpital w Sochaczewie dostał dotację

1471
0
PODZIEL SIĘ

W Starostwie Powiatowym w Sochaczewie podpisana została w poniedziałek, 8 października umowa o przekazaniu przez Ministerstwo Zdrowia dla Szpitala Powiatowego wsparcia na zakup sprzętu dla ratowania życia. To już druga dotacja dla tej jednostki. Wcześniej premier RP Mateusz Morawiecki przekazał szpitalowi w Sochaczewie 3 mln złotych. Teraz dotacja wyniesie pół miliona.

– To nam w znacznym stopniu pomoże w pracy, choć potrzeby szpitala nadal są bardzo duże. Jednak najpilniejsze wydatki na sprzęt, który będzie ratował życie – mówi Wiesław Nawłatyna, dyrektor Szpitala Powiatowego. – Za otrzymaną dotację z ministerstwa wyposażony zostanie Szpitalny Oddział Ratunkowy. Zakupiony na drodze zamówienia publicznego zostaną m. in. kardiomonitory, defibrylator, respirator, czyli sprzęt najnowszej generacji służący bezpośredniemu ratowaniu życia pacjentów. To cały czas jest potrzebne i cały czas trzeba ten sprzęt wymieniać na nowszy, by dobrze służyć chorym.

Umowa z tabletu

Na uroczystym podpisaniu umowy w Starostwie Powiatowym poza sygnatariuszami porozumienia Maciejem Miłkowskim, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia i Wiesławem Nawłatyną, dyrektorem szpitala byli samorządowcy – Jolanta Gonta, starosta powiatowy, Tadeusz Głuchowski, wicestarosta, Sylwester Kaczmarek, przewodniczący Rady Miasta oraz Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, Maciej Małecki, poseł na Sejm RP, Łukasz Gołębiewski, dyrektor biura posła Małeckiego oraz ze strony szpitala Katarzyna Chmielewska – Borucka, zastępca ds. administracyjnych dyrektora szpitala i Artur Kalisiewicz, kierownik szpitalnego oddziału ratunkowego.

Umowa podpisana została nietypowo, bo w wersji cyfrowej na tablecie. Jak zaznaczono i w dziedzinie podpisywania porozumień starają się iść z duchem czasu. Gotowe wydruki zapewne trafią w późniejszym czasie do dokumentacji biurowej.

– Jest nam bardzo miło, że udało się podpisać tę umowę, a tym samym wesprzeć szpital, tak potrzebny w regionie. Ten sprzęt da nowe możliwości szpitalowi i będzie dobrze służył mieszkańcom powiatu. To potrzebne fundusze dla szpitala i dobrze ulokowane – stwierdził Maciej Miłkowski.

Podziękowanie samorządowcom

Maciej Miłkowski na koniec wręczył pamiątkowy, symboliczny czek z zaznaczoną kwotą dotacji – pół miliona złotych.

To dla nas, naszego starostwa będzie cenną pamiątką – wspomniała Jolanta Gonta. Po czym przekazała podziękowania burmistrzowi i przewodniczącemu Rady Miasta za ich wkład i wspieranie Szpitala Powiatowego. Osobne podziękowania starosta złożyła Łukaszowi Gołębiowskiemu za współpracę i starania w sprawie uzyskania wsparcia dla szpitala.

Działania o wsparcie Szpitala Powiatowego podjęła już poprzednia dyrekcja szpitala, starając się zdobyć środki na poprawę jakości leczenia. To więc nie tylko praca obecnej dyrekcji i starania zmierzające do zdobycia dotacji. Ja kontynuowałem wcześniejsze działania, a teraz dziękuję za to, że przekazane nam fundusze poprawią nasze możliwości leczenia i monitorowania stanu zdrowia pacjentów – dodał dyrektor Wiesław Nawłatyna.

– Nasz szpital dotychczas nie był dotowany. Te pół miliona wsparcia dla nas to najważniejsza sprawa. To pozwoli dobrze pracować oddziałowi ratunkowemu – zaznaczył poseł Maciej Małecki.

 Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKarambol na obwodnicy
Następny artykułKronika kryminalna