Strona główna Teresin Strażacy w akcji

Strażacy w akcji

971
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

135 razy wyjeżdżali do akcji druhowie z Niepokalanowa, biorąc pod uwagę cały 2017 rok. To o 18 wyjazdów mniej niż w roku wcześniejszym. Dużą liczbę zanotowała też jednostka OSP z Paprotni.

W ubiegłym roku do różnych wydarzeń tutejsi strażacy wyruszali pędem 101 razy. To dane ze sprawozdania, jakie Radzie Gminy Teresin przedłożył komendant gminny OSP dh Dariusz Tartanus. Obie jednostki przodują nie tylko w klasyfikacji gminnej. OSP Niepokalanów ma najwięcej wyjazdów w powiecie sochaczewskim, a OSP Paprotnia zajęło drugie miejsce, jeśli chodzi o udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych jednostek OSP włączonych w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Na terenie gminy Teresin, poza wymienionymi strażami, funkcjonują także jednostki OSP w Budkach Piaseckich, Teresinie, Szymanowie, Mikołajewie i Skrzelewie. W ubiegłorocznym budżecie Rada Gminy Teresin przeznaczyła na utrzymanie Ochotniczych Straży Pożarnych ponad 1,22 mln zł, z czego straże wykorzystały 1,17 mln zł. Warto zauważyć, że w tym samym okresie jednostki wypracowały lub pozyskały z różnych źródeł pozabudżetowych aż 779.173 zł.

Marcin Odolczyk