Strona główna Nowa Sucha Spotkanie z misjonarką

Spotkanie z misjonarką

834
0
PODZIEL SIĘ

Wspólnota „Zrodzeni z Ducha” oraz ks. Jacek Grzywacz – proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim zapraszają w środę, 24 października na Mszę Świętą i Wieczór Chwały z udziałem Marii Vadii, amerykańskiej misjonarki, założycielki Fundacji Chwała Boża. Spotkanie to odbędzie się zaraz po mszy w kozłowskim kościele.

 Maria Vadia to amerykanka katoliczka kubańskiego pochodzenia. Uznawana jest za świecką misjonarkę i charyzmatyczkę. Wędruje ona po całym świecie ze swą ewangelizacyjną misją. Początkowo zajmowała się posługą ubogim tylko w rodzinnym Miami na Florydzie. Potem zaczęła jeździć z boskim przesłaniem po całym świecie. Gościła w takich krajach jak Kuba, Trynidad i Tobago, Barbados, Jamajka, Meksyk, Malta, Ghana, Nikaragua, Uganda, Tanzania, Zambia, Indonezja, Papua-Nowa Gwinea, Kanada oraz Indie. W 2009 roku pierwszy raz odwiedziła Polskę. Od tego czasu była kilkakrotnie w naszym kraju. Na terenie powiatu sochaczewskiego gościć będzie pierwszy raz.

W Polsce Maria Vadia znana jest głównie z tłumaczonych na język polski jej 6 publikacji. Są to m. in. „Zwycięstwo w bramie oczu” i „Twój język ma moc”. Odwiedzając różne miejsca na świecie, spotyka się z potrzebującymi i wygłasza swoje odczyty na tematy religijne.   Dzięki jej posłudze ludzie odzyskują nadzieję, nawracają się, zmieniają swoje życie, a także wracają do zdrowia.

Spotkanie w Kozłowie Biskupim rozpocznie się modlitwą różańcową o godzinie 17.30. Następnie o godzinie 18.00 odbędzie się msza św., a po niej o godzinie 19.00 – Nauczanie i Wieczór Chwały, który poprowadzi Maria Vadia.

– Każdy z nas zmaga się z jakimś problemem czy trudnością, a dla Boga nie ma znaczenia, czy przyjdziesz z małym zmartwieniem, czy z poważną chorobą. Jesteś dla Niego ukochanym dzieckiem, dlatego czuj się zaproszony, niezależnie od tego w jakim jesteś wieku czy sytuacji. Pamiętaj, że nie musisz dźwigać tego sam – wspomina w zaproszeniu na wieczór ks. Jacek Grzywacz.

Podczas spotkania będzie okazja do nabycia książek Marii Vadii, a także przekazania datków na jej działalność misyjną.

BN

Fot. Przemysław Jahr (Wikimedia)