Strona główna Powiat Spotkania w ramach programu „Czyste Powietrze”

Spotkania w ramach programu „Czyste Powietrze”

619
0
PODZIEL SIĘ

 

Resort Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.

W ramach rządowego programu „Czyste Powietrze” właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program zakłada finansowanie zarówno termomodernizacji, jak i źródeł ciepła. Na tego typu działania rząd przeznacza 103 mld zł do 2029 roku.

„Czyste Powietrze” to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysokoemisyjnego kotła grzewczego.

Między innymi o tym, jak uzyskać dofinansowanie z tegoż programu, a także, jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu, będzie można dowiedzieć się na najbliższych spotkaniach, jakie zaplanowane są na terenie powiatu sochaczewskiego.

Pierwsze z nich odbędzie się w gminie Rybno, a dokładnie w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie, w najbliższą środę 3 października o godz. 18.00.

Z kolei w gminie Teresin spotkanie odbędzie się w sobotę 6 października br. również o godz. 18.00 w Zespole Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy alei XX-lecia 12. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

fot. Pixabay