Strona główna Kronika kryminalna Spłonęły dwa samochody

Spłonęły dwa samochody

887
0
PODZIEL SIĘ

Nie są znane przyczyny, które doprowadziły do zapalenia się samochodu renault traffic. Miało to miejsce 28 września w Gawłowie, w gminie Sochaczew. Zgłoszenie do Komendy Państwowej Powiatowej straży Pożarnej wpłynęło około godziny 9.23.

Do akcji gaszenia pożaru zadysponowany został zastęp z sochaczewskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej straży. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia zauważyli, że samochód zaparkowany na jednej z posesji w całości objęty był ogniem.

– Zapalił się niewielki samochód dostawczy. Nie było zagrożenia dla okolicznej zabudowy mieszkalnej. Nie było też poszkodowanych w pożarze. Akcja gaszenia ognia i dogaszania pogorzeliska trwała około 40 minut – poinformował Rafał Krupa, rzecznik prasowy Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej.

Od piątku 28 września do niedzieli 30 września, gaszono w sumie dwa palące się samochody. Również w drugim przypadku, dotyczącym auta osobowego na terenie Sochaczewa, nieznane są powody pożaru. Ważne, że nikt nie poniósł żadnych obrażeń. Drugi z pożarów był nieco mniejszy i szybko uporano się z ogniem.

Trudne do oszacowania są straty. W przypadku Gawłowa samochód spłonął doszczętnie. Właścicieli nie było na miejscu zdarzenia.

– Nie ma reguły, czy to są stare, czy nowe samochody. Przyczyny pojawienia się ognia są różne. My jako straż nie określamy tego, co było powodem pożaru. Nie wiążę jednak tych dwóch zdarzeń, które miały miejsce w weekend, ze sobą. Oba pożary wybuchły niezależnie od siebie. Przyczyny zapalenia się samochodów mogą ustalić tylko biegli w toku badania. Oni też wycenią straty – dodaje Rafał Krupa.

Jak zaznacza, w ciągu miesiąca pojawia się od jednego do kilku pożarów samochodów. Nie ma to znamion masowego zjawiska.

– Takie pożary zawsze były i zapewne będą w przyszłości. Nie ma też specjalnego nasilenia ich w ostatnim czasie – podsumował Rafał Krupa.

BN

Fot. KPPSP Sochaczew