Strona główna Sport Sparta z Pucharem Starosty

Sparta z Pucharem Starosty

500
0
PODZIEL SIĘ

Drużyna o nazwie Sparta Betlejem wywalczyła główne trofeum Jesiennego Turnieju Piłkarskiego – puchar starosty sochaczewskiego Jolanty Gonta. Pomysłodawcą i głównym organizatorem rozgrywek był Marcin Odolczyk, rzecznik prasowy Starostwa. W słoneczne sobotnie (6.10) przedpołudnie emocji i zaciętej walki zabraknąć nie mogło.

Na boisku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie, dzięki uprzejmości dyrektora Krzysztofa Walencika, współorganizatora turnieju, odbyły się piłkarskie zawody w kategorii open. Rywalizację wygrała Sparta Betlejem w składzie: Bartłomiej Dobrzyński, Bartłomiej Kaczmarek, Jarosław Żakowski, Radosław Szwarczewski, Daniel Żakowski, Łukasz Ogrodzki, Radosław Kleśniak, Daniel Jankowski. W nagrodę otrzymali okazały puchar i specjalny upominek od organizatora. Na drugim miejscu uplasowali się piłkarze z ekipy SBP Forever, a na trzecim – goście z Błonia czyli tzw. Rycerze Nocy.

Były też wyróżnienia indywidualne. Statuetkę najlepszego zawodnika turnieju zgarnął Artur Fijołek (SBP Forever), najlepszym golkiperem uznano Bartłomieja Dobrzyńskiego (Sparta Betlejem), zaś miano „Króla strzelców” wywalczył Maciej Fitas (Rycerze Nocy).

Dziękuję wam za udział, wysoki poziom sportowy i przede wszystkim grę fair-play. Jako miłośnik sportu uwielbiam organizować tego typu turnieje i jeśli będzie to możliwe, to w planach mamy kolejne tego typu inicjatywy wspierane przez samorząd – mówił Marcin Odolczyk, główny organizator, który podziękował również Zenonowi Grąbczewskiemu, sędziemu głównemu Jesiennego Turnieju Piłkarskiego. Arbitrem na boisku był Krystian Gołębiewski. Podziękowania należą się również Teresińskiemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w organizacji zawodów.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie