Strona główna Kultura Sochaczew na starej fotografii

Sochaczew na starej fotografii

1148
0
PODZIEL SIĘ

W pałacu w Gawłowie odbyła się 30 września prezentacja albumu „Stary Sochaczew”. Jego autorzy Agnieszka Poryszewska, Sebastian Stępień i Radosław Jarosiński zebrali w nim unikalne zdjęcia miasta i wspomnienia jego mieszkańców, tworząc niezwykłą opowieść o ostatnich stu latach miasta.

Większość zdjęć zostało opublikowanych po raz pierwszy, choć niektóre – z racji że współautor albumu – Radosław Jarosiński współpracuje z Expressem Sochaczewskim – czytelnicy naszej   gazety mieli już okazję oglądać na jej łamach.

Zamieszczone w albumie ilustracje uzupełnia tekst składający się ze wspomnień mieszkańców Sochaczewa i krótkich opracowań o charakterze opisowym.

Tu warto zaznaczyć udział sochaczewskiego działacza sportowego – Andrzeja Palucha, który jest autorem opracowania do większości zdjęć o charakterze sportowym, a także właścicielem unikalnych zdjęć, które udostępnił do tej publikacji – powiedział nam Radosław Jarosiński. Dodając, że wyjątkowo dużo materiału dostarczyli także Andrzej Kornacki i Tomasz Mazurkiewicz, choć nie obyło się bez materiału dostarczonego przez licznych mieszkańców miasta, nawet takich, którzy od lat nie mieszkają w Sochaczewie. Największą niespodzianką są zdjęcia ze zbiorów rodzinnych Samuela Fistenberga, nadesłane ze Stanów Zjednoczonych – ojciec pana Samuela – rabin Leon Fistenberg był bardzo do końca życia emocjonalnie związany z Sochaczewem, miastem swej młodości, nawet kilka lat temu przybył do niego z wizytą.

dot

Fot. Anna Syperek

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułĆwierć wieku warsztatów
Następny artykułNajstarsza w gminie