Strona główna Teresin Samorząd docenia nauczycieli

Samorząd docenia nauczycieli

921
0
PODZIEL SIĘ

Gminny Dzień Edukacji Narodowej za nami. Ja co roku, władze gminy Teresin zaprosiły nauczycieli i pracowników szkół do wspólnego świętowania. W piątek 12 października w Kuźni Napoleońskiej nagrodzono dyrektorów, a czterem pedagogom wręczono akty mianowania.

Wspólnie przechodzimy przez reorganizację systemu edukacji, myślę, że w naszej gminie wszelkie działania dostosowujące nasze szkoły do wytycznych reformy przebiegają dość sprawnie i za to również dziękuję wam – zwracał się do przybyłych gości Marek Jaworski, zastępca wójta gminy Teresin, składając jednocześnie nauczycielom, dyrekcji i pracownikom szkół życzenia z okazji ich oświatowego święta. Towarzyszyli mu Bogdan Linard – przewodniczący Rady Gminy oraz Bogusław Bęzel – pełnomocnik wójta ds. oświaty.

Tradycyjnie spotkanie władz gminnych z pedagogami miało bardzo uroczysty charakter. Nie zabrakło nagród dla dyrektorów poszczególnych szkół. Otrzymali je: Alicja Jachimczyk (SP Teresin), Grzegorz Fabiszak (SP Paprotnia). Jarosław Żejmo (SP Szymanów). Nagrodę dostała również Ewa Piotrowska, obecnie była już dyrektor Szkoły Podstawowej w Budkach Piaseckich. Odchodzącą na zasłużoną emeryturę sympatyczną dyrektor, zastąpiła pełniąca teraz jej obowiązki Sylwia Pela, dotychczasowa nauczycielka w tej placówce.

Z rąk samorządowców cztery nauczycielki uroczyście odebrały akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Panie: Katarzyna Odolczyk, Magdalena Wośko, Agata Radosz i Anna Szymańska odbyły pełen wymagany staż zakończony pozytywną oceną dorobku zawodowego i w lipcu zdały egzamin przed Komisją Egzaminacyjną.

Po części oficjalnej władze gminne, jako gospodarze uroczystości, zaprosiły wszystkich na wspólną kolację, podczas której czas muzycznie umilał Paweł Dałkiewicz z Teresińskiego Ośrodka Kultury.

Przypomnijmy, na terenie gminy Teresin funkcjonują cztery szkoły prowadzone przez teresiński samorząd, są to: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paprotni, Szkoła Podstawowa im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie oraz Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Budkach Piaseckich.

Redakcja „Expressu Sochaczewskiego” wszystkim pracownikom oświaty składa serdeczne życzenia zdrowia, radości, dużej satysfakcji z pracy zawodowej oraz pomyślności w życiu osobistym.

Marcin Odolczyk

Fot. Marcin Odolczyk