Strona główna Chodaków Rozmawiali o Chodakowie

Rozmawiali o Chodakowie

601
0
PODZIEL SIĘ

Frekwencja na spotkaniach burmistrza z mieszkańcami Chodakowa zawsze była wysoka. Tak było i tym razem. Mieszkańcy dziękowali Piotrowi Osieckiemu m.in. za remonty ulic Wspólnej i Powstańców Warszawy, rewitalizację parku przy ul. Chopina.

Jednocześnie pytali, kiedy nawierzchnia asfaltowa pojawi się na ul. Jasnej, kiedy dokończona zostanie ulica Topolowa, czy planowana jest instalacja oświetlenia w ul. Warzywnej. Chcieli się dowiedzieć, czy przy okazji zapowiedzianej przebudowy drogi wojewódzkiej, ul. Chopina, na odcinku od ronda Jana Pawła II do torów kolejki wąskotorowej, pociągnięta zostanie sieć gazowa.

Pojawił się temat wygaśnięcia koncesji firm śmieciowych. Burmistrz potwierdził, że zgodnie z zapowiedziami, śmieci znikną z Chodakowa w 2020 roku. Jeden z mieszkańców prosił o zmianę przystanku autobusowego na ul. Wyszogrodzkiej z „na żądanie” na zwykły przystanek, oraz montaż wiaty. Usłyszał zapewnienie, że wiata pojawi się już niebawem, w ramach projektu Sochaczewski Eko-bus.

Mieszkańcy Chodakowa pytali też m.in. o postęp w przejmowaniu terenów od PKP w celu budowy wzdłuż torów kolejki wąskotorowej ścieżki pieszo-rowerowej i o szansie na obniżenie cen wody i ciepła, które będzie możliwe dzięki pozyskaniu energii ze źródeł geotermalnych.

UM Sochaczew