Strona główna Teresin Pomogli „Azorkowi”

Pomogli „Azorkowi”

538
0
PODZIEL SIĘ

To już tradycja, że społeczność Zespołu Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie jest bardzo otwarta na wszelkiego typu pomoc. Tym razem wsparcie skierowano do czworonożnych przyjaciół.

Akcja pod hasłem „Zaadoptuj zwierzaka ze schroniska Azorek” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Działo się wiele, pedagog szkolna Aneta Podrażka wraz z samorządem uczniowskim zbierali karmę dla zwierząt. Głównym punktem programu był charytatywny turniej piłkarski na rzecz schroniska Azorek, który zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego – Ewa Dzikowska i Grzegorz Więcek, a na starcie którego stanęło osiem zespołów. Co ciekawe, biletem wstępu zarówno do udziału, jak i na widownię był dobrowolny upominek w postaci np. karmy dla psiaków.

W przedsięwzięciu uczestniczyli wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły, a nad właściwym przebiegiem wydarzenia czuwała dyrektor szkoły Ewa Odolczyk. Natomiast zgodnie z tytułem akcji odbyły się też działania, mające na celu zachęcenie do adopcji bezpańskich psów i kotów z „Azorka”. Miejmy nadzieję, że część czworonogów wkrótce znajdzie swój nowy dom.

Marcin Odolczyk