Strona główna Teresin Polubić ruch

Polubić ruch

647
0
PODZIEL SIĘ

To nie zdarza się często. Oto, w najbliższą środę 24 października i czwartek 25 października, w Teresinie odbędzie się ogólnopolska konferencja dla środowiska sportowego „Polubić ruch – nauczyciel wychowania fizycznego inspiratorem rodzinnej aktywności fizycznej”.

Tym razem na Mazowszu w Teresinie, jednej z najbardziej aktywnych sportowo gmin w Polsce. Spotkanie współorganizują: Akademia Mistrzów Sportu – Mistrzów Życia, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Gmina Teresin. Rozpocznie się ono o godz. 9.30 w hotelu „Leśny Zakątek” przy al. XX-lecia 3. Można się jeszcze zapisywać.

W programie wiele prelekcji, m.in. „Sportowy Teresin – prezentacja Gminy”, projekt „100 km dla Niepodległej” – innowacja pedagogiczna, AMP futbol czyli nie ma rzeczy niemożliwych! czy też „Tylko spokój może nas uratować czyli wypadek na zajęciach wf i treningu” i „Lekcja WF-u na komputerze – absurd czy nieunikniona przyszłość? Czyli, jak wykorzystać gry komputerowe w wychowaniu fizycznym”.

To tylko niektóre z propozycji; zapowiada się bardzo ciekawie. Tym bardziej, że gościem specjalnym konferencji będzie Andrzej Supron, zapaśnik, wicemistrz olimpijski z Moskwy, mistrz świata i Europy, trener i sędzia zapaśniczy. Całość środowego spotkania zakończyć ma zapaśniczy pokaz. Nazajutrz odbędą się zajęcia warsztatowe.

Marcin Odolczyk