Strona główna Rybno Policja kontra chuligani

Policja kontra chuligani

793
0
PODZIEL SIĘ

Sołtysi z gminy Rybno apelują o wzmożenie działań policyjnych. Głównie chodzi o zwracanie uwagi na szarżujących kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. Skargi też dotyczą chuligańskich ekscesów, zwłaszcza przy sklepach i przystankach autobusowych.

– Potrzeba znacznie szybszej reakcji policji, bo do chuligańskich wybryków policjanci przyjeżdżają po godzinie, czy dwóch, a to musztarda po obiedzie – mówi jedna z sołtysek.

I nie są to sprawy banalne. Na początku września młodzi ludzie wyrywali i niszczyli znaki drogowe. Sołtysi zastanawiali się, czy nie byłoby wskazane zwiększenie ilości patroli policyjnych, zwłaszcza w weekendy. Jak zaznaczono, najlepszym byłoby uruchomienie posterunku policji. Jednak problemem są tu nie tyle kwestie lokalu, bo ten by się znalazł, ale braki kadrowe w obsadzeniu posterunku. Obecnie obowiązki dzielnicowego w gminie Rybno pełni sierż. sztab. Tomasz Królikowski.

– Naszym priorytetem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa przy Szkole Podstawowej w Rybnie. Zwracam uwagę nie tylko na jego poprawę, ale też staram się możliwie najszybciej reagować na sygnały o wybrykach chuligańskich – mówił dzielnicowy na sesji Rady Gminy Rybno.

Zobowiązał się też, że jeszcze intensywniej niż dotąd będzie zwracać uwagę na zakłócenie porządku publicznego. Co do piratów drogowych, policja wzmogła z nastaniem jesieni kontrole drogowe. W przypadku gminy Rybno chodzi tu o trasę Wężyki – Giżyce.

BN          

fot. Pixabay