Strona główna Iłów Pokonali 1500 szkól z Polski

Pokonali 1500 szkól z Polski

685
0
PODZIEL SIĘ

Szkoła Podstawowa im. I Armii Wojska Polskiego w Giżycach, startująca w VIII edycji ogólnopolskiego projektu Fundacji Banku Ochrony Środowiska „Zdrowo jem, więcej wiem!”, okazała się bezkonkurencyjna i została najlepszą podstawówką w całej Polsce. Giżyczanie pokonali swych rówieśników z klas 0-III z około 1500 szkół z całego kraju. Pod koniec września organizatorzy konkursu wręczyli im laury.

 – To największy sukces naszej szkoły i największa duma z dokonań naszych uczniów. To także ukoronowanie naszych wspólnych wysiłków – podsumowała Elżbieta Kopka, dyrektor SP w Giżycach.

Parę miesięcy temu szkoła w Giżycach fetowała swe 95-lecie. To jedna z najstarszych placówek oświatowych w regionie. Kolejną okazją do świętowania był finał konkursu tegorocznego VIII projektu Fundacji BOŚ.

Pokonali wszystkich rywali

Szkoła Podstawowa z Giżyc od początku startuje w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Jak dotąd była wysoko notowana, ale pierwsze miejsca były poza zasięgiem uczniów. Stąd radość po ogłoszeniu wyników była ogromna, gdyż nikt nie spodziewał się takiego wyniku.

W czwartek, 27 września do szkoły w Giżycach zawitali przedstawiciele Fundacji. Uczniom osobiście pogratulował sukcesu Radosław Żuk – prezes tej Fundacji, oraz Aneta Stelmaszczyk –   dyrektor Biura Komunikacji i Relacji Inwestorskich BOŚ. Obecni na uroczystości byli także przedstawiciele władz gminy Iłów z wójtem Romanem Kujawą, przyjaciele i współpracownicy szkoły, rodzice oraz delegacja Placówki Oświatowo – Wychowawczej w Giżycach.

Program prozdrowotny, dotyczący prawidłowego i zdrowego żywienia w szkole, realizowany jest wcześniej niż zaistniał projekt Fundacji BOŚ. Radosław Żuk, prezes Fundacji BOŚ podkreślił wagę tych działań i docenił aktywność szkoły w realizacji projektów Fundacji BOŚ. Pogratulował też wszystkim zaangażowanym w zwycięstwa na szczeblu ogólnopolskim. Zaznaczył, że takie działania to nie tylko krótkotrwały sukces szkoły, ale też inwestowanie uczniów we własne zdrowie.

– Ważne jest wdrażanie w codzienne życie zasad zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Ogromną rolę w kształtowaniu u dzieci postaw prozdrowotnych mają do spełnienia ich rodzice i nauczyciele. W ósmej edycji konkursu brało udział około 1500 szkół, więc nie było łatwo zdobyć pierwszą lokatę – stwierdził Radosław Żuk.

Odczytany został też List Gratulacyjny Agaty Konhauser – Dudy, żony prezydenta RP, patronki Projektu, a skierowany do zdobywców pierwszego miejsca.

Kolorowe prezentacje

Radosław Żuk po części oficjalnej wręczył nagrody laureatom konkursu, którzy realizowali działania w ramach Projektu jako zespół „Zdrowe Ziarenka”. Nagrody prezes Fundacji przekazał też szkolnej koordynatorce konkursu oraz samej szkole.

Do życzeń i podziękowań dołączył się Roman Kujawa, który jako gospodarz gminy Iłów podziękował za sukces.

Potem zaprezentował się zespół uczniów „Aktywne Witaminki” z klas I i II, którzy w tym roku szkolnym przystąpili do IX edycji projektu: „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Zaprezentowali oni jedno z zadań etapu jesiennego – przedstawienie „Na straganie”. Odbyła się także projekcja filmu z serii „Śmietnik w mojej głowie” oraz „Festiwal surówek i sałatek”, czyli zdrowy poczęstunek. Szkoła nadal, pomimo sukcesu chce rywalizować w kolejnych edycjach konkursu.

Uczniowie z „Aktywnych Witaminek” przygotowali też konkursowe ekspozycje oraz pakieciki zdrowotne – 3 jabłuszka z adresem strony www.zdrowojem.fundacjabos.pl, zachęcając do zdrowego żywienia na co dzień. Konkurs „Zdrowo jem, więcej wiem!” trwa przez cały rok. W Giżycach i w gminie Iłów wierzą, że uda się powtórzyć tegoroczny sukces za rok.

Bogumiła Nowak

Fot. SP Iłów

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSukces książki Wandy Dragan
Następny artykułMedale na matach