Strona główna Sochaczew gmina Podziękowali nie tylko samorządowcom

Podziękowali nie tylko samorządowcom

667
0
PODZIEL SIĘ

Podczas ostatniej w tej kadencji Rady Gminy Sochaczew w środę 17 października podsumowane zostały cztery lata pracy radnych oraz Mirosława Orlińskiego, wójta gminy. Radni i sołtysi dziękowali za dobrą współpracę z gminnymi urzędnikami. Mirosław Orliński z kolei dziękował za bardzo pracowitą, ale udaną kadencję.

– To była bardzo pracowita kadencja, ale wiele się nam udało w tym czasie. Budujemy mozolnie naszą wspólnotę, gminę, rodzinę i społeczeństwo. Dla nas ważna jest zgoda, bo tylko dzięki niej i współdziałaniu udaje się wiele osiągnąć. Powstają nowe drogi, modernizowane są rozmaite obiekty użyteczności publicznej. Dziękuję radnym, sołtysom i wszystkim, dzięki którym nasze działania zakończyły się sukcesem – stwierdził Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew.

Jednak zadowolenie i sukcesy przesłonił fakt, że w czasie sprawowania funkcji radnego trzech radnych zmarło. Byli to Stanisław Misiak, Zbigniew Sitarski i Jadwiga Wódka. Ich pamięć, jak również zmarłych w czasie ostatniej kadencji sołtysów i działaczy społecznych z terenu gminy Sochaczew, uczczono minutą ciszy.

– Stratę tych osób mocno odczuliśmy, bo byli to wspaniali ludzie, bardzo oddani społeczności gminy i bardzo pracowici – stwierdził Czesław Ćwikliński, przewodniczący Rady Gminy Sochaczew.

Za bardzo dobrą współpracę z samorządem gminy dziękował Adam Orliński, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, który jednocześnie zaznaczył, że ta współpraca nie wynika tylko z więzi rodzinnych, ale też świetnej pracy radnych gminy.

Z budżetu Sejmiku w ciągu kadencji 2014-2018 przekazanych zostało 150 mln złotych na inwestycje drogowe, w tym na teren powiatu sochaczewskiego trafiło ponad 19 mln. Sukcesem w opinii radnego Orlińskiego jest utworzenie oddziału powiatowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sochaczewie, mostu na Pisi oraz rozpoczęcie prac nad powstaniem Zakładu Remontowo-Naprawczego Taboru Kolejowego pod Sochaczewem.

Radni z kolei dziękowali urzędnikom, że ich opinie są wysłuchiwane, a zgłaszane propozycje inwestycji udaje się realizować. Dotyczy to głównie budowy dróg, chodników i oświetlenia ulicznego. Na terenie gminy Sochaczew przez 4 lata minionej kadencji wykonane zostały 53 odcinki dróg za kwotę 18 mln złotych. Z największych inwestycji gminnych był remont szkoły w Kątach i rozpoczęcie modernizacji szkoły w Feliksowie, powstanie nowej siedziby Ośrodka Zdrowia w Bielicach oraz obecny unijny projekt na Odnawialne Źródła Energii, w którym współdziałają gminy Nowa Sucha, Teresin, Rybno, a gmina Sochaczew jest liderem.

Na koniec radni, sołtysi, komendanci straży, dyrektorzy szkół, szefowie klubów sportowych otrzymali pamiątkowe długopisy z plakietkami upamiętniającymi kadencję Rady Gminy 2014-2018. Redakcja Expressu Sochaczewskiego też dostała taki upominek za współpracę z gminą.

Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak