Strona główna Iłów Pod znakiem rocznic

Pod znakiem rocznic

643
0
PODZIEL SIĘ

Ostatnie tygodnie w gminie Iłów upływają pod znakiem świętowania okrągłych rocznic. Kilka tygodni temu fetowano 70-lecie Koła Łowieckiego Żbik.

Z tej okazji odprawiona została msza św. w kościele parafialnym w Iłowie, nawiązująca w swej oprawie do dawnych tradycji łowieckich.

Pojawili się na niej delegaci w mundurach myśliwskich i sygnaliści. Na uroczystość zaproszeni zostali przedstawiciele władz gminnych i organizacje współpracujące z myśliwymi. Ważnym punktem uroczystości było odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy przez proboszcza ks. Krzysztofa Boruckiego, ufundowanej przez zarząd koła. W myśl intencji, którą w niej zawarto, za wstawiennictwem św. Huberta myśliwi oddają się Opiece Bożej. Maciej Piecka, prezes Koła Żbik uhonorował okolicznościowymi dyplomami wszystkich członków koła oraz przedstawicieli instytucji współpracujących.

Kolejną rocznicą zorganizowaną w gminie Iłów były obchody 90-lecia powstania Ligi Ochrony Przyrody w Polsce. Na jej terenie działa oddział LOP w Kapturach, należący do okręgu Płockiego. Jednak oddział ten, od 12 lat koordynuje pracami 16 kół terenowych, działających przy placówkach oświatowych na terenie kilku gmin powiatu sochaczewskiego. W czasie uroczystości rocznicowych LOP w Kapturach odbyło się spotkanie sprawozdawczo-wyborcze nowych władz oddziału i wybranie delegatów na zjazd sprawozdawczo–wyborczy okręgu w Płocku.

BN

fot. Pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzas na zumbę
Następny artykułNowa przystań nad Bzurą