Strona główna Sochaczew miasto Osiemdziesiątka będzie miała nową halę sportową

Osiemdziesiątka będzie miała nową halę sportową

846
0
PODZIEL SIĘ

Wszystko wskazuje na to, że społeczność sochaczewskiego ZS CKP wreszcie doczeka się pełnowymiarowej hali sportowej. Obecnym władzom samorządu bardzo zależy, by uczniowie, nie tylko zresztą tej zasłużonej placówki, mieli jak najlepsze warunki do rozwoju w ramach wychowania fizycznego.

Opracowana została już koncepcja przyszkolnego obiektu. Trwają prace nad projektem budowlanym. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie zadania.

Nowa hala sportowa będzie połączona z budynkiem szkoły. Obiekt składać ma się z centralnego boiska sportowego o wymiarach 20 x 40m oraz trzech boisk prostopadłych do osi podłużnej budynku. Zaplanowane są dwa wejścia na trybuny bezpośrednio z płyty boiska hali. Na parterze zaprojektowano też m.in. dwie szatnie z natryskami i toaletę, pokój instruktora wraz zapleczem i magazynem oraz magazyn sprzętu sportowego jak i kotłownię. Z kolei na piętrze usytuowane zostaną dwie szatnie z zapleczem, sanitariaty ogólne, sala ćwiczeń, trybuny oraz pomieszczenie magazynowe.

Projektowany budynek hali będzie funkcjonalnie połączony z istniejącym budynkiem szkoły w poziomie parteru i piętra, za pomocą dwukondygnacyjnego łącznika.

Dla władz powiatu sochaczewskiego sprawy oświatowo-sportowe stanowią jeden z priorytetów zadań inwestycyjnych. Wiadomo nie od dziś, że uczniowie to przyszłość naszej Małej Ojczyzny. Należy pomagać im nie tylko w ich rozwoju intelektualnym, ale także w kształtowaniu sprawności fizycznej, która to stanowi podstawę zdrowego życia. Stąd, wedle hasła „W zdrowym ciele zdrowy duch” trzeba umożliwić im, by ich rozwój odbywał się w jak najlepszych warunkach – mówi Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski.

Na realizację tej inwestycji powiat będzie ubiegał się o pozyskanie środków zewnętrznych, o czym poinformowała starosta Jolanta Gonta: – Wierzę, że podobnie, jak przy wielu dotąd zrealizowanych przez powiat inwestycji, również w tym przypadku uda nam się pozyskać wsparcie ze środków rządowych i budowa hali przy „Osiemdziesiątce” zakończy się dość szybko – zapowiedziała starosta.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie