Strona główna Sport Odskoczyli od błękitnych

Odskoczyli od błękitnych

575
0
PODZIEL SIĘ

Płocka Klasa A

Niedzielny mecz z Zorzą Szczawin Kościelny był kolejnym sprawdzianem formy chodakowskiej młodzieży. Rywale należą do grona solidnych ekip płockiej Klasy A. Na boisku okazało się, że nie taka Zorza straszna.

Bzura prowadzona do boju przez doświadczonego Jarosława Stencla szybko strzeliła gola. Kolejne były tylko kwestią czasu i padały po ładnych akcjach naszej drużyny.

W drugiej połowie biało-zieloni spokojnie pilnowali wyniku. Mądrze się bronili i groźnie kontratakowali. Gospodarze stworzyli kilka okazji. Jedną z nich wykorzystał Michał Kowalski, który strzałem zza linii pola karnego pokonał bramkarza gości. Zorza także kilkakrotnie zagroziła bramce Michał Simińskiego. Rywale starali się go pokonać strzałami z dystansu. Piłka z reguły mijała cel, a gdy już podążała w jego kierunku, lot jej przecinał nasz dobrze dysponowany bramkarz.

Kolejne zwycięstwo Bzury stało się faktem. Chodakowianie zostali samodzielnymi liderami, gdyż ich najgroźniejszy rywal – Błękitni Gąbin tylko zremisował na własnym boisku z ULKS Ciółkowo.

Za tydzień Bzura wyjeżdża do Małej Wsi na mecz z tamtejszą Spójnią. Inny wynik jak zwycięstwo, raczej w grę nie wchodzi, jednak w żadnym wypadku rywala zajmującego szóste miejsce w tabeli lekceważyć nie można.

Zwycięstwo naszych piłkarzy było najlepszym z możliwych prezentów dla prezesa klubu Michała Felczaka, który obchodził imieniny oraz urodziny. Samych sukcesów Panie Prezesie życzy redakcja sportowa Expressu Sochaczewskiego.

Bzura Chodaków – Zorza Szczawin Kościelny 5:0 (4:0)

gole: Adam Żółtowski (2), Adrian Tomczyk, Kamil Wojciechowski, Michał Kowalski

skład: Simiński – Żółtowski, Kawczyński, Krawczak, Wierzbicki, Wojciechowski, Tomczyk, Jeznach, Strzelczyk, Stencel, J. Kowalski oraz: Adamski, Kobierecki, Kopka, M. Kowalski

Wyniki VI kolejki

Bzura – Zorza 5:0

Błękitni – ULKS 1:1

Góra – Polonia 0:0

Duninów – Spójnia 0:7

Szopen – Mazowia 1:1

Główina – Wicher 0:4

 

Tabela

1.Bzura Chodaków 16 25-5

2.Błękitni Gąbin 14 16-5

3.Wicher Cieszewo 12 19-11

4.GKS Góra 10 11-8

5.Zorza Szczawin Kościelny   9 12-14

6.Spójnia Mała Wieś 9 16-9

7.ULKS Ciółkowo 8 5-9

8.Mazowia Słubice 7 5-10

9.Szopen Sanniki 7 14-16

10.Polonia Radzanowo   5 7-12

11.Wisła Głowina-Sobowo   4 11-24

12.Wisła Nowy Duninów   1 1-19

Tomasz Ertman

Fot. Krzysztof Lewandowski