Strona główna Sport Odrywają się od rywali

Odrywają się od rywali

636
0

PIŁKA NOŻNA Płocka Klasa A

Kolejne zwycięstwa biało-zielonych powodują, że przyjeżdżające do Chodakowa drużyny nastawiają się raczej na obronę i jak najdłuższego utrzymywania bezbramkowego remisu. Tak też było w minioną sobotę.

Piłkarze Polonii Radzanowo remis potrafili utrzymać zaledwie przez kwadrans. Strzał głową Filipa Jeznacha po rzucie rożnym dał prowadzenie gospodarzom. Kolejne gole były, jak się okazało, tylko kwestią czasu. Bzura grała spokojnie i punktowała rywali. Do przerwy goście pięć razy znaleźli się na deskach i był to najniższy wymiar kary, zwłaszcza że w 36. minucie (przy stanie 4:0) boisko musiał opuścić piłkarz Polonii – Kamil Zieliński ukarany przez arbitra czerwoną kartką.

Po przerwie Bzura nieco spuściła z tonu i strzeliła zaledwie dwa gole, chociaż mogła o wiele więcej. Wynik meczu ustalił w 73. minucie Dominik Mikołajczyk, który dla gości strzelił honorowego gola. Bzura wygrała swój kolejny mecz. Zwycięstwo odnieśli także Błękitni Gąbin i te dwie drużyny mają już sporą przewagę nad trzecim Wichrem Cieszewo.

W najbliższy weekend Bzurę czeka wyjazd do ULKS Ciółkowo. Jest to piąty zespół klasy A, który potrafi napsuć krwi nawet najmocniejszym drużynom. Takich rywali nie można lekceważyć, zwłaszcza w meczach wyjazdowych.

Bzura Chodaków – Polonia Radzanowo 7:1 (5:0)

gole: Filip Jeznach (3), Kamil Wojciechowski, Jan Wierzbicki, Szymon Adamski, Adrian Tomczyk

skład: Michał Siemiński – Mariusz Kawczyński, Sebastian Strzelczyk, Jan Wierzbicki, Szymon Adamski (54′ Patryk Karczewski), Filip Jeznach, Kamil Kacprzak (60′ Dawid Stypuła), Karol Siejka (44′ Michał Kowalski), Jarosław Stencel (68′ Jakub Kowalski), Adrian Tomczyk (74′ Paweł Piórkowski), Kamil Wojciechowski (77′ Jakub Kobierecki)