Strona główna Chodaków Objazdy zamiast wahadła

Objazdy zamiast wahadła

1727
0
PODZIEL SIĘ

Jak już informowaliśmy, na początku listopada powinien się rozpocząć remont ulicy Chopina na odcinku ronda Jana Pawła II do torów kolejki wąskotorowej. Inwestycja, której koszt wyniesie 10,8 miliona złotych, zostanie zrealizowana przez konsorcjum złożone z firm Granar i Invest AG.

Sama przebudowa będzie polegała na budowie jezdni, ułożeniu nowych chodników i wybudowaniu ścieżki rowerowej. Wybudowana zostanie również nowa kanalizacja deszczowa.

I właśnie jej budowa spowoduje duże utrudnienia dla kierowców. Otóż wbrew wcześniejszym informacjom na czas remontu na ulicy nie zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Powodem rezygnacji z tego rozwiązania jest konieczność wykonania bardzo głębokich wykopów, w których zostanie ułożona sieć odprowadzająca wody opadowe. W niektórych miejscach będą one miały ponad pięć metrów głębokości. Natomiast wprowadzenie ruch kołowego obok nich mogłoby doprowadzić do drgań, a w konsekwencji do zasypania znajdujących się w wykopach robotników. Ruch wahadłowy uniemożliwiałby również wykonanie samych wykopów. Dlatego, jak wynika z naszych informacji, na czas przebudowy Chopina zostaną wyznaczone objazdy. Samochody osobowe oraz autobusy komunikacji miejskiej, aby dojechać do Chodakowa, będą musiały jeździć ulicą Młynarską. Z kolei objazdy dla samochodów ciężarowych, w tym dla ruchu tranzytowego, zostaną wyznaczone w ciągach dróg wojewódzkich.

Więcej na temat planowanej organizacji ruchu, związanej rozpoczynającą się przebudową ulicy Chopina, napiszemy w jednym z kolejnych wydań Expressu Sochaczewskiego.

jur

fot. Pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPokonała mężczyzn
Następny artykułWójt się nie zmieni