Strona główna Rybno Nowy obiekt już gotowy

Nowy obiekt już gotowy

660
0
PODZIEL SIĘ

Zakończyły się prace przy stadionie przy ul. Wyszogrodzkiej w Rybnie. Ostatnie prace wykończeniowe były prowadzone na boisku do piłki plażowej i boisku wielofunkcyjnym. Jak poinformowali pracownicy urzędu gminy robotnicy już zeszli z budowy i niebawem odbędzie się odbiór techniczny obiektu. Na pewno uroczyste otwarcie stadionu nastąpi jeszcze w tym roku, choć obiekt w pełni zacznie swą działalność dopiero na wiosnę.

Cały koszt budowy wyniósł około 300 tys. złotych, w tym same prace budowlane ponad 289 tys. złotych. Z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018” gmina Rybno dostała w sumie 200 tys. złotych.

Sami z własnego budżetu nie dalibyśmy rady wykonać tego, a jest on nam bardzo potrzebny. Dzięki dofinansowaniu będziemy mieć piękny obiekt sportowy, który na długie lata nam posłuży – powiedział Grzegorz Kropiak, wójt gminy Rybno na wrześniowej sesji rady gminy.

W skład nowo wybudowanego obiektu wchodzi boisko sportowe do gry w piłkę plażową, siatkówkę i tenisa, z polem rzutów do pchnięcia kulą oraz boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej z przeznaczeniem do gry w siatkówkę, koszykówkę oraz tenisa.

– Mamy nadzieje, że podobnie jak istniejący już stadion z bieżnią i siłownią zewnętrzną, te nowe miejsca rekreacji będą się cieszyć dużym powodzeniem wśród mieszkańców naszej gminy. Sport i aktywność fizyczna to dobra przyszłość dla naszej gminy – dodał wójt.

BN

Fot. UG Rybno

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWygrali wybory w gminach
Następny artykułJesień na drodze…