Strona główna Rybno Nowy Man dla OSP

Nowy Man dla OSP

864
0
PODZIEL SIĘ

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu już odliczają czas, kiedy wyruszą nowiutkim manem na akcje ratownicze.

 Po dwóch latach starań o pozyskanie środków na zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Jasieniec, zakup został w końcu sfinalizowany. Dzięki staraniom Grzegorza Kropiaka, wójta gminy Rybno 12 października strażacy z OSP Jasieniec otrzymali nowy wóz MAN TGM 18.340 4×4. Wartość zakupu to 880 065 złotych. W 2016 roku samochód tej marki trafił do OSP Rybno i strażacy bardzo sobie chwalą ten nabytek w akcjach ratowniczych.

Zakup mana został sfinansowany ze środków przekazanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Warszawie w ramach Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Gmina dostała od funduszy 400 tys. złotych. Do zakupu dorzucił się Samorząd Województwa Mazowieckiego i przekazał 130 tys. złotych. Z kolei z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego gminie przekazano 70 tys. złotych. Własny wkład gminy Rybno to reszta pieniędzy w kwocie 280 065 złotych. Ochotnicza Straż Pożarna w Jasieńcu należy do KSR-G, stąd bardzo ważne, by jednostka miała jak najlepszy sprzęt. Oficjalne przekazanie wozu i jego poświęcenie odbędzie się w późniejszym terminie.

BN

Fot. UG Rybno