Strona główna Wyszogród Nie tylko alarm

Nie tylko alarm

575
0
PODZIEL SIĘ

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kibylnikach uczestniczyli 23 października w próbnym alarmie ewakuacyjnym. Jak wspomina Anna Kijoch, dyrektor szkoły, uczniowie powinni znać zasady opuszczania szkoły na wypadek pożaru, czy innego zagrożenia budynku.

– Mam jednak nadzieję, że do takiej sytuacji, kiedy będą musieli uciekać ze szkoły wskutek pojawienia się ognia, czy jakiegoś innego niebezpieczeństwa, nie dojdzie. Jednak ważne, by mieli świadomość, jak się zachować i nie wpaść w panikę – mówi dyrektor szkoły.

Po jej opuszczeniu budynku wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli udali się w ustalone miejsce ewakuacji na boisku szkolnym. Próbny alarm ewakuacyjny został przeprowadzony we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kobylnikach oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Wyszogrodzie.

Potem uczniowie zajęli się oglądaniem sprzętu strażackiego – ratowniczego i gaśniczego, w tym wozów strażackich. Poznali też zadania, obowiązki oraz jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka. Podobne szkolenia odbywają się w placówkach oświatowych na terenie całej gminy Wyszogród

BN

fot. Pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPING-PONGOWE ZAMIESZANIE
Następny artykułTony jabłek zgniją