Strona główna Powiat Młodzi dziennikarze w TVP

Młodzi dziennikarze w TVP

583
0
PODZIEL SIĘ

Grupa 30 uczniów szkół z terenu powiatu sochaczewskiego wzięła udział w wycieczce do studia TVP przy ul. Woronicza w Warszawie.

Wyjazd był nagrodą dla najlepszych zespołów redakcyjnych, które wygrały w czerwcu powiatowy konkurs pt. „Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji” w kategorii – zespół redakcyjny.

Konkurs organizowany był przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Powiatowy Zespół Edukacji, a wycieczka to dodatkowa nagroda, do której realizacji przyczynił się Maciej Małecki, poseł RP.

Wyjazd odbył się w miniony wtorek, 25 września, i wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych w Paprotni, Brzozowie, Młodzieszynie, a także Zespołu Szkół w Erminowie i z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie. Młodzieży towarzyszyli nauczyciele, opiekunowie szkolnych gazetek.

Młodzi dziennikarze mogli podejrzeć m.in. sceny kręcone do serialu „Korona królów”, zobaczyć, jak wygląda studio telewizyjne czy plenerowe np. „Pytania na Śniadanie”. Udało się też spotkać na telewizyjnym korytarzu kilku znanych dziennikarzy, jak choćby Jacka Kurowskiego, prezentera sportowego, czy Arletę Bojke, reporterkę „Wiadomości”, a także aktorów np. Piotra Szwedesa i Aldonę Orman.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie