Młodszy aspirant katarzyna Sznajder zajęła II miejsce w konkursie dla oskarżycieli publicznych

W Radomiu odbyły się Eliminacje Wojewódzkie I Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów – oskarżycieli publicznych. Konkurs zorganizowali i przeprowadzili funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Do rywalizacji przystąpiło 28 policjantów, którzy reprezentowali 24 komendy powiatowe i 4 komendy miejskie na Mazowszu. Komendę Powiatową Policji w Sochaczewie reprezentowała mł. asp. Katarzyna Sznajder.

Wzorem przeprowadzanych w Policji od kilkudziesięciu lat zawodów w zakresie wiedzy i umiejętności zawodowych policjantów służby prewencyjnej, Komendant Główny Policji postanowił o przeprowadzeniu I Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów – oskarżycieli publicznych obejmując go jednocześnie swoim patronatem.

W miniony piątek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu odbyły się eliminacje wojewódzkie I Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów – oskarżycieli publicznych. Do realizacji przedsięwzięcia powołano komisję, której przewodniczącym został Naczelnik Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu podinsp. Witold Krawczyk. Sędzią Głównym zawodów był podinsp. Wojciech Madej – Ekspert Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu. Do zawodów przystąpiło 28 policjantów, którzy reprezentowali 24 komendy powiatowe i 4 komendy miejskie garnizonu mazowieckiego.

Konkurs składał się z 2 konkurencji – testów wiedzy. Funkcjonariusze podczas przeprowadzonych zawodów, musieli wykazać się znajomością wiedzy dotyczącej wstępu do prawoznawstwa, materialnego prawa wykroczeń, w tym przepisów ustaw szczególnych oraz procesowego prawa wykroczeń.

Zwycięzcą konkursu został asp. Wojciech Seweryn z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku. Na drugim miejscu uplasowała się mł. asp. Katarzyna Sznajder z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, natomiast trzecie miejsce zajął asp. Jarosław Połaski z węgrowskiej Policji.

Celem konkursu było:

– doskonalenie zawodowe związane z podniesieniem kwalifikacji zawodowych policjantów służby prewencyjnej, w tym poprzez sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności funkcjonariuszy pełniących funkcję oskarżyciela publicznego,

– wyłonienie najwszechstronniejszego policjanta oskarżyciela publicznego, który potrafi wykorzystać posiadaną wiedzę i umiejętności,

– utrwalenie wśród policjantów przekonania, że działanie zgodne z przepisami prawa, w tym etyki zawodowej, praw człowieka, polityki antykorupcyjnej i antydyskryminacyjnej może przyczynić się do pozytywnej społecznej oceny Policji,

– kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji,

– przybliżenie społeczeństwu problematyki służby policjantów pełniących funkcję oskarżyciela publicznego.

Młodszy aspirant Katarzyna Sznajder w Policji służy od lipca 2007 roku. Początkowo służyła w Referacie Patrolowo – Interwencyjnym KPP Sochaczew, a następnie na Posterunku Policji w Nowej Suchej. Od 2011 roku pracuje w Zespole d/s Wykroczeń. Gratulujemy naszej koleżance i życzymy dalszych sukcesów!

Autor: sierż. szt. Anita Sambor, asp. szt. Jacek Potocki/mł. asp. Agnieszka Dzik

Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz